Zamknij

"Wiedźmin: Zmora Wilka" - znamy szczegóły fabularne nowego filmu Neflix

Sergiusz Kurczuk
16.06.2021 13:05
Wiedźmin - Henry Cavill - kadr z serialu Netflix
fot. Rex Features/East News

W sieci pojawiły się opis fabuły nowego filmu platformy Netflix - "Wiedźmin: Zmora Wilka", który jest animowanym spin-offem historii o Geralcie z Rivii.

Wiedźmin powraca na Netflix! Nie chodzi jedynie o zbliżającą się premierę drugiego sezonu serialu z Henrym Cavillem w roli głównej, ale również animowany spin-off pod tytułem "Wiedźmin: Zmora Wilka". Platforma podzieliła się nowymi informacjami o fabule produkcji.

"Wiedźmin: Zmora Wilka" - o czym będzie filmu Netflix?

Pierwszy sezon adaptacji kultowej serii książek Andrzeja Sapkowskiego był hitem platformy Netflix. Fani fantasy z całego świata czekają na ciąg dalszy przygód Geralta z Rivii i jego kompanów. Na drugim sezonie "Wiedźmina" jednak się nie skończy, gdyż w produkcji jest pełnometrażowy film anime "Wiedźmin: Zmora Wilka".

Jak podaje Collider, nadchodząca animacja ma być historią Vesemira - wiedźmina, który szkolił Geralta z Rivii. Twórczyni serialu, Lauren Schmidt Hissrich, będzie również odpowiedzialna za produkcję "Zmory wilka". Reżyserem został Kwang Il Han, za scenariusz odpowiada Beau DeMayo, a animacją filmu zajmie się koreańskie Studio Mir. Hissrich, Il Han i DeMayo byli gośćmi panelu podczas internetowej edycji Annecy Film Festival. Twórcy zdradzili, że fabuła skupi się na przeszłości Vesemira, który zaczyna kwestionować swoją pracę i jej wpływ na otaczający go świat.

Według Hissrich eksploracja historii Vesemira da widzom także możliwość lepszego zrozumienia Geralta i jego relacji z Ciri (Freya Allan) z serialu. Twórczyni skomentowała fabułę "Zmory Wilka".

Rodziny są wielopokoleniowe. Rzeczy, których uczę moje dzieci, nauczyłam się od pokolenia przede mną. Gdy poznajemy Geralta w "Wiedźminie" jest już w pełni dorosły, ma 100 lat i od bardzo dawna żyje sam. Ale widzów nurtuje, jak nauczył się rzeczy, które regularnie wykonuje i których ma zamiar uczyć Ciri.

Film animowany będzie więc uzupełnieniem wątków zaprezentowanych w serialu aktorskim. Zdaniem scenarzysty obcowanie ze "Zmorą Wilka" ma wprowadzić nową jakość do serii. Twórca sądzi, że widzowie poczują się znowu, jakby wchodzili do świata "Wiedźmina" po raz pierwszy.

"Wiedźmin: Zmora Wilka" - kiedy premiera?

Na razie nie zdradzono, kiedy dokładnie zobaczymy anime w świecie "Wiedźmina". Nie wiadomo też nic na temat obsady filmu. "Wiedźmin: Zmora Wilka" ma jednak trafić na Netflix jeszcze w roku 2021, podobnie zresztą jak drugi sezon serialu "Wiedźmin". Fani Geralta mają więc na co czekać.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Collider