Zamknij
"Wiedźmin: Zmora Wilka" w pierwszej zapowiedzi wideo! Są też zdjęcia głównych bohaterów
4 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Netflix

Netflix pokazał wreszcie pierwszy teaser filmu animowanego "Wiedźmin: Zmora Wilka", który będzie spin-offem głośnej ekranizacji twórczości Andrzeja Sapkowskiego. Jak prezentują się główni bohaterowie?

"Wiedźmin" z Henrym Cavillem w roli głównej zyskał taką popularność, że doczeka się (przynajmniej) dwóch spin-offów. Pierwszym z nich będzie interesujący nas dzisiaj "Wiedźmin: Zmora Wilka", czyli anime przenoszące nas do czasów sprzed Geralta z Rivii. Zobaczcie pierwszą zapowiedź i zdjęcia promocyjne.

"Wiedźmin: Zmora Wilka" - pierwszy teaser anime Netflixa

Założeniem filmu "Wiedźmin: Zmora Wilka" jest poszerzenie ekranowego świata "Wiedźmina" i przedstawienie wydarzeń, do których doszło zanim na scenę wszedł Biały Wilk. Fabuła oscylować będzie wokół postaci Vesemira - mentora Geralta, który jako młody wiedźmin uciekł od życia w ubóstwie, by zabijać potwory dla pieniędzy. Pojawienie się nowego, tajemniczego monstrum zmusi go jednak do zmierzenia się z demonami przeszłości. 

Wraz z zapowiedzią wideo, włodarze Netflixa podzielili się z nami pierwszymi fotosami przedstawiającymi głównych bohaterów: Vesemira, Tetrę, Deglana i Lady Zerbst. Znajdziecie je w naszej galerii. Poznaliśmy też polską obsadę głosową. Vesemir przemówi głosem Kamila Prubana, w Tetrę wcieli się Ewa Prus, w Deglana zaś Marek Karpowicz, a w Lady Zerbst - Ewa Kania. Narratorowi głosu użyczył z kolei Piotr Borowiec.

"Wiedźmin: Zmora Wilka" - kiedy premiera na Netflix?

Producentem i scenarzystą filmu jest Beau de Mayo. Funkcję współproducentów pełnią Lauren Schmidt Hissrich oraz Kwang Il Han ze Studia Mir, który został także reżyserem. "Wiedźmin: Zmora Wilka" zadebiutuje w bibliotece Netflixa już 23 sierpnia 2021 roku

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

RadioZET.pl/Netflix