Zamknij

Willy Wonka wróci na wielki ekran. Czy zagra go Timothee Chalamet?

20.01.2021 15:34
Kadr z filmu "Willy Wonka i fabryka czekolady"
fot. PARAMOUNT PICTURES / AlbumEAST NEWS

Willy Wonka - słynny bohater powieści dla dzieci Roalda Dalha po raz kolejny trafi na wielki ekran. Tym razem w filmie, stanowiącym prequel dotychczasowych opowieści. Czy w głównej roli wystąpi Timothee Chalamet? Tak sugerują doniesienia zagranicznej prasy.

Willy Wonka to bohater, który powstał w głowie brytyjskiego pisarza Roalda Dahla w 1964 roku. Wonka to właściciel ogromnej fabryki czekolady, który pewnego dnia postanawia otworzyć jej podwoje dla grupy szczęśliwców, by wraz z nim odkryli tajniki pracy placówki. 

Willy Wonka już dwukrotnie pojawił się na wielkim ekranie. Za pierwszym razem było to w 1971 roku, a w głównego bohatera wcielał się Gene Wilder, który za swoją rolę był nominowany do Złotego Globu. Drugi raz nastąpił w 2005, a Wonkę zagrał Johnny Depp. Warto zwrócić uwagę, że Depp również dostał nominację do Złotego Globu za charakterystyczną postać.

Teraz wytwórnia Warner Bros. mówi „do trzech razy sztuka” i proponuje nową wersję historii słynnego wyrobnika czekolady. „Wonka”, bo taki tytuł nosi nowy film, ma opowiedzieć o dzieciństwie mężczyzny, zanim stał się rozpoznawanym i lubianym „Mistrzem Czekolady”.

Nowa wersja powstaje pod okiem scenarzysty Simona Richa (serial „Cudotwórcy”, skecze Saturday Night Live”) oraz reżysera Paula Kinga („Paddington”). David Heyman, producent filmów o Harrym Potterze został zaś producentem nowego projektu.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

Willy Wonka - kto wcieli się w młodego właściciela fabryki czekolady

Jak podaje portal Collider, Warner Bros rozpoczął właśnie poszukiwania młodego aktora, który mógłby wcielić się w głównego bohatera. Wedle informacji, zebranych przez magazyn, wynika bowiem, że wytwórnia chciałaby ruszyć z produkcją filmu w najbliższych miesiącach.

Wedle danych Collidera na szczycie listy potencjalnych kandydatów znajdują się: Tom Holland oraz Timothee Chalamet. Aktor, najlepiej znany z roli Spider-Mana w Marvel Cinematic Universe oraz młody Amerykanin, znany najlepiej z nagrodzonego Oscarem filmu „Tamte dni, tamte noce” mieliby zdaniem informatorów mieć największe szanse na zostanie nowym panem Wonką.

Informacje te na razie stanowią jedynie plotki i spekulacje. Pewną decyzję otrzymamy najprawdopodobniej w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Willy Wonka jest niezwykle popularnym bohaterem. Netflix również przygotowuje produkcje osadzone w jego świecie

Warto przypomnie, że także platforma streamingowa Netflix zainteresowana jest rozwijaniem historii o słynnym właścicielu fabryki czekolady. Jakiś czas temu zdradzono bowiem, że Taika Waititi ma stworzyć dla giganta VOD dwa seriale animowane, osadzone w świecie, w którym żyje Willy Wonka. Na razie szczegóły obu projektów owiane są tajemnicą.

„Wonka” – kiedy premiera?

Warner Bros. informując o poszukiwaniu aktora do głównej roli, zdradziło także, że film ma trafić do kin już 17 marca 2023 roku.

Czytaj także: „Godzilla vs. Kong“, „Kosmiczny mecz 2“ i inne hity Warner Bros w nowym zwiastunie HBO Max.