Zamknij

Winona Ryder oskarża Mela Gibsona o homofobię i antysemityzm. Aktor odpowiedział

24.06.2020 18:52
Winona Ryder
fot. Invision/Invision/East News

Winona Ryder i Mel Gibson to jedne z najbardziej rozpoznawalnych osób w Hollywood. Aktorka udzieliła wywiadu, w którym padły mocne zarzuty wobec Mela Gibsona. Aktor postanowił na nie odpowiedzieć.

Winona Ryder oskarża Mela Gibsona o homofobię i antysemityzm. Życie w Hollywood wcale nie jest kolorowe. Od lat mówi się o wszelkiego rodzaju przemocy, nierównościach i seksizmie. Tym razem czołowa hollywoodzka aktorka włożyła kij w mrowisko. Winona Ryder udzieliła obszernego wywiadu, w którym niepochlebnie wypowiedziała się na temat Mela Gibsona, cenionego reżysera i aktora. 

Gibson, urażony słowami koleżanki po fachu, postanowił odpowiedzieć. Jak broni się przed tak poważnymi zarzutami, jak homofobia i antysemityzm? Zdradzamy poniżej.

Zobacz także: Lolita: jak dziś wygląda Dominique Swain, która wcieliła się w główną bohaterkę? 

Winona Ryder oskarża Mela Gibsona o homofobię i antysemityzm

Ostatnie miesiące nie były łatwe dla przemysłu filmowego. Z powodu pandemii koronawirusa przerwano wszelkiego rodzaju prace na planach i przesunięto premiery kinowe. W tym czasie niewiele działo się także w Hollywood. Teraz Winona Ryder oskarżyła Mela Gibsona o homofobię i antysemityzm. 64-letni aktor zaprzeczył tym doniesieniom. O co więc się rozchodzi?

Mel Gibson jest znany z niekontrolowanych wybuchów agresji. Aktor od wielu lat zmaga się także z uzależnieniem od alkoholu, co sprawiło, że nie jest już tak chętnie zapraszany do nowych produkcji. Winona Ryder udzieliła wywiadu, w którym wyznała, że miała niemiłą rozmowę z Gibsonem podczas jednej z imprez. 

Ryder, znana z takich produkcji jak "Stranger Things" czy "Sok z żuka", jest z pochodzenia Żydówką. W wywiadzie dla "The Sunday Times" wyznała, że usłyszała pod swoim adresem wiele komentarzy antysemickich. Dodała, że ma niemiłe wspomnienia ma ze spotkania z Melem Gibsonem.

Aktorka nawiązuje do wydarzeń, które miały miejsce w 1995 roku. Zapewnia, że Mel Gibson był nieprzyjemny wobec niej i jej przyjaciela, który jest gejem.

Byliśmy na przyjęciu. Mel Gibson palił cygaro, wszyscy rozmawialiśmy, a on powiedział do mojego przyjaciela, który jest gejem: "Czy ja dostanę AIDS?". Potem temat zszedł na Żydów, a on powiedział do mnie: "Ty nie jesteś rozpałką do pieca, prawda?" - żaliła się aktorka.

Mel Gibson wydał oświadczenie, w którym zaznaczył, że wypowiedź Winony Rider nie jest zgodna z prawdą. 

Jej słowa są nieprawdziwe. Kłamała w mediach na ten temat dekadę temu, teraz też kłamie - możemy przeczytać.

Aktorka na razie nie odpowiedziała na ten komentarz. Przypominamy, że Winonę Ryder zobaczymy niedługo w 4. sezonie serialu "Stranger Things", który jeszcze w tym roku ma się pojawić na Netflixie.

Zobacz także: Mamma Mia: Powstanie 3. część filmu? Pojawiły się pierwsze informacje 

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/