Zamknij

Wirus, pandemia i masowa zagłada: 6 filmów i seriali wartych obejrzenia [LISTA]

Natalia Nowecka
30.10.2020 17:46
Filmy i seriale o wirusach, pandemii i masowej zagładzie [LISTA TOP6]
fot. Shutterstock.com

Śmiercionośny wirus, pandemia i upadek cywilizacji - które filmy i seriale o tej tematyce warto zobaczyć? Przedstawiamy listę 6 najlepszych produkcji o wirusach, pandemii i masowej zagładzie.

Wirusy, pandemia i koniec świata, jaki znamy - to tematy bardzo często poruszane w kulturze masowej. Zagłada ludzkości przedstawiana była w kinie na rozmaite sposoby. Które filmy i seriale o wirusach i pandemii zasługują na szczególną uwagę? Przedstawiamy naszą subiektywną listę 6 filmów i seriali o śmiercionośnych wirusach.

Filmy i seriale o wirusach, pandemii i masowej zagładzie [LISTA TOP6]

Świat na kinowym ekranie kończył się na wiele sposobów. Uderzenie asteroidy, wojna nuklearna, czy drastyczne zmiany klimatyczne to zaledwie wierzchołek góry lodowej. My dziś skupimy się na wszelkiej maści wirusach, epidemiach i pandemiach. 

Zobacz także

Nasza lista 6 najlepszych filmów i seriali o śmiercionośnych wirusach i pandemii prezentuje się następująco:

"The Walking Dead"

Popularny serial będący ekranizacją komiksów Roberta Kirkmana. Główny bohater, Rick Grimes, budzi się ze śpiączki i odkrywa, że świat opanowali umarły. Hordy wygłodniałych zombie niszczą wszystko na swojej drodze, doprowadzając do upadku cywilizacji. Rick, na czele grupy ocalałych stara się przetrwać w przeżartym przez tajemniczego wirusa świecie. Okazuje się jednak, że to nie "sztywni" są największym zagrożeniem.

"Ku Jezioru"

Rosyjski serial, który stał się hitem platformy Netflix. Na terenie Rosji wybucha epidemia groźnego wirusa, który po 4 dniach zabija każdego zainfekowanego. Grupa ocalałych stara się dotrzeć do tytułowego jeziora, na którym znajduje się wyspa zapewniająca schronienie.

"28 dni później"

Główny bohater filmu wybudza się ze śpiączki i ze zgrozą zauważa, że od 28 dni Wielką Brytanię trawi epidemia tajemniczego wirusa. Do zakażenia wystarczy jedna kropla krwi, a po 12 sekundach człowiek traci kontrolę nad swoim ciałem i umysłem. Kraj staje się poligonem pełnym krwiożerczych bestii, które nie przypominają już ludzi.

"Jestem legendą"

Głośna produkcja z Willem Smithem w roli głównej przedstawia wizję postapokaliptycznego świata, w którym śmiertelny wirus zniszczył ludzkość. Jedyny ocalały człowiek stara się wynaleźć szczepionkę i odwrócić obecną sytuację.

"12 małp"

Brad Pitt i Bruce Willis w pandemicznym thrillerze. Akcja filmu rozgrywa się w 2035 roku, gdy 99% populacji naszej planety zginęło po zakażeniu tajemniczym wirusem. Rząd podejmuje ryzykowną decyzję wysłania więźnia w przeszłość, do 1996 roku, by znalazł i zniszczył źródło zarazy.

"Contagion - Epidemia strachu"

Film z gwiazdorską obsadą oferujący wizję świata opanowanego przez pandemię wirusa. Koncerny farmaceutyczne starają się opracować szczepionkę, zaś władze walczą z narastającą paniką, która okazuje się jeszcze bardziej niebezpieczna i śmiercionośna, co zaraza.

Zobacz także