Zamknij

"Wish Dragon" - zobacz uroczy zwiastun nowej animacji platformy Netflix od twórcy "Shreka"

13.05.2021 12:23
Wish Dragon - plakat filmu Netflix
fot. Netflix/materiały prasowe

Netflix zaprezentował zwiastun filmu animowanego "Wish Dragon" - historii chłopaka, który spotyka na swojej drodze smoka, spełniającego życzenia. Za produkcję odpowiadają twórca "Shreka" i Jackie Chan.

W sieci pojawił się zwiastun filmu "Wish Dragon". Animowana historia familijna zadebiutuje na platformie Netflix.

"Wish Dragon" - zobacz zwiastun animacji Netflix

Netflix od jakiegoś czasu stara się być platformą streamingową numer jeden wśród serwisów oferujących bazę treści dla najmłodszych widzów. Największym konkurentem w tej dziedzinie jest oczywiście Disney+. Czy nowy film animowany Netflix okaże się hitem na miarę produkcji studia Pixar?

Platforma zaprezentowała pierwszy zwiastun swojej najnowszej animacji pod tytułem "Wish Dragon". Jak prezentuje się zapowiedź?

Punktem wyjścia fabuły "Wish Dragon" jest opowieść o magicznej lampie Aladyna lub bajce o złotej rybce spełniającej trzy życzenia. Głównym bohaterem filmu jest Din (Jimmy Wong) - młody chłopak pracujący jako kurier. Protagonista spotyka na swojej drodze starożytny czajniczek, w którego wnętrzu zaklęty jest magiczny smok Long (John Cho). Okazuje się, że stwór może spełniać życzenia osoby, która ją uwolniła. Największym marzeniem Dina jest ponowne spotkanie z przyjaciółką z dzieciństwa - Liną. W planach chłopaka przeszkadzają jednak złoczyńcy, którzy za wszelką cenę chcą dostać czajniczek i wykorzystać niesamowitą moc Longa.

"Wish Dragon" - kiedy premiera?

Reżyserem filmu jest Chris Appelhans, który pracował przy takich produkcjach jak "Koralina i tajemnicze drzwi" i "Strażnicy marzeń". Producentami "Wish Dragon" są natomiast Aron Warner, Chris Bremble oraz aktor Jackie Chan, który użycza głosu tytułowemu bohaterowi w mandaryńskiej wersji filmu. Warner jest znany z takich animacji jak "Shrek" i "Kot w butach". W pozostałych rolach wystąpili Constance Wu, Natasha Liu Bordizzo, Will Yun Lee, Jimmy O. Yang, Aaron Yoo, Bobby Lee oraz Ronnie Chieng. "Wish Dragon" trafi na Netflix już 11 czerwca 2021 roku.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku

RadioZET.pl/YouTube/Netflix