Zamknij

"Władca Pierścieni". Aktor grający Golluma nie potrafił wyjść z roli. Jego zachowanie było szokujące

11.03.2021 13:44
Gollum we Władcy Pierścieni
fot. Everett Collection/East News

"Władca pierścieni" to jedno z najważniejszych dzieł w historii kina. Andy Serkis, który wcielił się w Golluma, wyznał, że nie potrafił wyjść z roli. Jego zachowanie było szokujące. Jak to wspomina aktor po latach?

"Władca Pierścieni". Aktor grający Golluma nie potrafił wyjść z roli. Andy Serkis zdradził kulisy przygotowywania się do kultowej roli Golluma. Przyznał, że film pochłonął go i starał się jak najlepiej zagrać swojego bohatera. Zaangażował się do tego stopnia, że nie wychodził z roli. Jego zachowanie było szokujące. Poniżej zdradzamy szczegóły.

Zobacz także:  HBO i HBO GO na marzec 2021. Lista premier filmów i seriali na platformie [TYTUŁY]

"Władca Pierścieni". Aktor grający Golluma nie potrafił wyjść z roli

Filmowa trylogia "Władcy Pierścieni" to jedno z najważniejszych dzieł ostatnich kilkudziesięciu lat. Ekranizacja powieści Tolkiena była nagrodzona aż siedemnastoma Oscarami. Każdy, kto choć raz miał styczność z "Władcą Pierścieni", na pewno kojarzy postać Golluma. Bohater był niegdyś hobbitem, jednak pragnienie zdobycia Pierścienia sprawiło, że zmienił się w przerażającego i podstępnego potwora. 

Gollum w dużej mierze został stworzony komputerowo, jednak warto wiedzieć, że całą mimikę i gestykulację zawdzięczał prawdziwemu aktorowi. W Golluma wcielił się Andy Serkis. Aktor wyznał po latach, jak wiele kosztowała go praca na planie, której oddał się w stu procentach. Serkis zdradził, że bardzo długo nie potrafił wyjść z roli. Przypominamy, że jego bohater chodził na czterech kończynach. W rozmowie z The Guardianem powiedział, że godzinami naśladował ruchy swojego bohatera.

Spędziłem naprawdę mnóstwo czasu na to, by się przygotować do tej roli. Potrafiłem chodzić na wszystkich czterech łapach godzinami, a kiedy spotykałem innych ludzi, to udawałem, że czegoś szukam na ziemi.

Andy Serkis

Trzeba przyznać, że było warto, bo wypadł świetnie w tej trudnej roli.

"Władca Pierścieni": gdzie obejrzeć filmy?

Wszystkie filmy z serii "Władca Pierścieni" są dostępne na platformie HBO GO. Konto na platformie jest płatne. 

Zobacz także:  Adam Driver i Lady Gaga na pierwszym zdjęciu z filmu "House of Gucci"

RadioZET.pl/Antyradio.pl