Zamknij

Powstaje nowy film "Władca Pierścieni". Czy powrócą w nim gwiazdy trylogii Petera Jacksona?

11.06.2021 05:47
Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia - kadr z filmu
fot. Mary Evans Picture Library/East News

"Władca Pierścieni" doczeka się kolejnego filmu pełnometrażowego. Mowa o "The Lord of the Rings The War of the Rohirrim" - animacji twórcy "Ghost in the Shell".

Fani J.R.R. Tolkiena i "Władcy Pierścieni" powinni być zadowoleni. Niebawem powstanie kolejna pełnometrażowa produkcja osadzona w Śródziemiu. O czym opowie film zatytułowany "The Lord of the Rings The War of the Rohirrim"?

"The Lord of the Rings The War of the Rohirrim" - nowy animowany "Władca Pierścieni"

Trylogia Petera Jacksona wyznaczyła standard adaptacji prozy Tolkiena. Dla milionów widzów na całym świecie stanowi idealną adaptację "Władcy Pierścieni". Wygląda jednak na to, że aktorska wersja Śródziemia niebawem znacznie się poszerzy. Nie chodzi jedynie o nadchodzący serial osadzony w świecie Tolkiena, za który odpowie platforma Amazon. W planach jest również pełnometrażowy film animowany.

Jak podaje CBR, przedstawiciele New Line Cinema i Warner Bros. Animation ogłosili, że pracują nad produkcją zatytułowaną "The Lord of the Rings The War of the Rohirrim". Odpowie za nią Kenji Kamiyama, który stoi za adaptacją anime słynnej mangi "Ghost in the Shell". Animator stworzył też takie tytuły jak "Cyborg 009", "Blood: The Last Vampire" i "Patlabor". Film będzie opowiadał osobną historię, ale twórcy przekonują, że może być traktowany jako uzupełnienie wątków z trylogii Jacksona. Czy oznacza to, że w obsadzie głosowej powrócą aktorzy znani z filmów "Władca Pierścieni"? Na razie nie wiadomo, ponieważ nie zdradzono, kto wcieli się w głównych bohaterów produkcji, ani nie zdradzono jej fabuły. 

Kamiyama nie po raz pierwszy bierze się za adaptację zachodniego tytułu. Obecnie twórca pracuje nad spin-offem serii "Blade" - animowanej wersji przygód pół wampira z komiksów Marvela, która ma zadebiutować jesienią 2021 roku. Scenarzystami nowego filmu "Władca Pierścieni" zostali Jeffrey Addiss i Will Matthews znani z produkcji Netflix "Ciemny kryształ: Czas buntu". Ich konsultantką będzie nagrodzona Oscarem Philippa Boyens, która pracowała nad scenariuszem trylogii Jacksona.

Prezes Warner Bros. Animation, Sam Register, skomentował nadchodzącą animację ze świata Śródziemia.

To będzie kolejny spektakularny portret świata J.R.R. Tolkiena, którego nigdy wcześniej nie opowiedziano. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy współpracować z wieloma niesamowitymi artystami stojącymi za obiema trylogiami filmowymi, a także z nowymi kreatywnymi twórcami, którzy opowiedzą tę historię.

Wygląda więc na to, że najbliższe lata będą stały pod znakiem "Władcy Pierścieni".

"The Lord of the Rings The War of the Rohirrim" - kiedy premiera?

Na razie pozostałe szczegóły dotyczące produkcji są nieznane. Trudno więc przewidywać, kiedy "The Lord of the Rings The War of the Rohirrim" trafi do kin. Prawdopodobnie na film anime poczekamy kilka lat. Co ciekawe to nie pierwsza próba przeniesienia "Władcy Pierścieni" na język filmu animowanego. W 1978 roku powstał "Władca Pierścieni" w reżyserii Ralpha Bakshiego. Produkcja nie była pełną adaptacją dzieła Tolkiena, ponieważ obejmowała jedynie wydarzenia z dwóch tomów książki.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/CBR/Warner Bros.