Zamknij

Wojciech Pszoniak nie żyje. Aktor miał 78 lat

19.10.2020 09:28
Wojciech Pszoniak
fot. Jacek Dominski/REPORTER

Wojciech Pszoniak nie żyje. Wybitny aktor miał 78 lat. Jak podaje "Gazeta Wyborcza" - informację o jego śmierci przekazał ks. Andrzej Luter.

Wojciech Pszoniak nie żyje. Wybitny polski aktor odszedł w wieku 78 lat. O jego śmierci poinformował ks. Andrzej Luter. Jak podaje "Gazeta Wyborcza" - Pszoniak odszedł dziś rano, tj. 19 października 2020 roku. Zmagał się z chorobą nowotworową.

Zobacz także:  Margaret Nolan nie żyje. Gwiazda filmu o Bondzie miała 76 lat 

Wojciech Pszoniak nie żyje. Aktor miał 78 lat

Wojciech Pszoniak nie żyje. Był wybitnym aktorem, który w 1990 roku został uznany przez Gustawa Holoubka, Zbigniewa Zapasiewicza i Tadeusza Łomnickiego za jednego z trzech największych polskich aktorów dramatycznych po 1965 roku (wymieniono jeszcze Andrzeja Seweryna i Piotra Fronczewskiego). 

Wojciech Pszoniak urodził się w 1942 roku we Lwowie, jednak po II wojnie światowej jego rodzina wyemigrowała do Gliwic. W młodości interesował się muzyką, grał nawet na kilku instrumentach. Jednocześnie występował w kabaretach, ale także teatrach studenckich. W 1968 roku ukończył studia PWST w Krakowie. 

Występował na scenach Teatru Narodowego w Warszawie, Teatru Powszechnego w Warszawie oraz w Starego Teatru w Krakowie, w latach 70. wyjechał do Paryża, dzięki czemu występował także we francuskich teatrach. Był również wykładowcą i pedagogiem. 

Wystąpił w takich produkcjach jak: "Wesele", "Ziemia obiecana" czy "Korczak"

Zobacz także:  Armelia McQueen nie żyje. Gwiazda "Uwierz w ducha" zmarła w wieku 68 lat 

RadioZET.pl/wyborcza.pl