Zamknij

Wojciech Smarzowski kręci nowy film. Kiedy premiera "Wesela 2"?

16.07.2020 13:29
Wojciech Smarzowski kręci nowy film. Kiedy premiera "Wesela 2"?
fot. Adam Jankowski/ Reporter/ East News

Wojciech Smarzowski pracuje nad nowym filmem. Roboczy tytuł nowego obrazu cenionego reżysera to "Wesele 2". O czym będzie i na kiedy przewidziana jest premiera obrazu Smarzowskiego?

Wojciech Smarzowski kręci nowy film. O czym będzie "Wesele 2"?

Wojciech Smarzowski kręci nowy film. Roboczy tytuł obrazu Smarzowskiego to "Wesele 2". Pierwsze klapsy na planie padły zaledwie kilka dni temu, bo 11 lipca. Zdjęcia będą kręcone w Polsce i na Litwie i mają potrwać do końca listopada.

Akcja nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego rozgrywać się ma w ciągu jednej nocy, równolegle w domu weselnym oraz rzeźni. W filmie widzowie zobaczą też retrospekcje z czasów wojny. Smarzowski w nowym obrazie poruszy też temat pogromu ludności żydowskiej, w miejscowości Jedwabne w 1941 roku. Za zdjęcia do nowego obrazu Smarzowskiego odpowiedzialny jest Piotr Sobociński Jr. który współpracował z nim przy takich filmach jak m.in. "Drogówka" oraz "Dom zły".

"Wesele 2": Kiedy premiera nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego?

Jak poinformowało Studio Metrage, premiera "Wesela 2" zaplanowana jest na jesień 2021 roku. Pierwsza część "Wesela" powstała w 2004 roku, pokazując w krzywym zwierciadle m.in. polską prowincję. Pierwsza część "Wesela" była kinowym hitem. Wystąpili w niej m.in. Bartłomiej Topa, Tamara Arciuch, Marian Dziędziel, Maciej Stuhr oraz Arkadiusz Jakubik. Jak donosi Onet.pl w 2. części "Wesela" zagra Arkadiusz Jakubik.

Ostatnio pojawiły się plotki, jakoby na planie nowego filmu Smarzowskiego pojawił się koronawirus. Studio Metrage stanowczo temu zaprzecza.

"Ktoś rozsiewa fake newsy, że na planie nowego filmu Smarzowskiego pojawił się Covid. Kłamstwo! Jak widać na załączonym obrazku wszyscy cali, zdrowi, w znakomitej formie!" - czytamy.

Posłuchaj podcastu

RadioZet.pl