Zamknij

"World of Dance": za nami finał programu. Kto wygrał 100 tysięcy dolarów?

Redakcja
17.11.2018 12:58
"World of Dance": za nami finał programu. Kto wygrał 100 tysięcy dolarów?
fot. Instagram:@worldofdance_polska

Za nami finał pierwszego sezonu tanecznego show "World of Dance" emitowanego przez stację Polsat. Poziom występów był bardzo wysoki, a jurorzy mieli twardy orzech do zgryzienia. Komu udało się pokonać konkurentów i zdobyć 100 tysięcy dolarów? 

Tej jesieni na antenie telewizji Polsat mogliśmy oglądać pierwszy sezon polskiej edycji tanecznego show "World of Dance" opartego o licencję NBC. W programie rywalizowali tancerze oraz grupy taneczne ze wszystkich kategorii wiekowych. Założeniem formatu jest bowiem rywalizacja bez żadnych ograniczeń. W piątkowy wieczór jury w składzie: Michał Malitowski, Edyta Herbuś oraz Rafał Kamiński, musiało podjąć ostateczną decyzję, kto zostanie zwycięzcą i otrzyma główną nagrodę. Nagrodę nie byle jaką, stawką było bowiem 100 tysięcy dolarów.

WoD
fot. Instagram:@worldofdance_polska

 "World of Dance": co działo się w odcinku?

Poziom występów był godny finałowego odcinka. Na początku uczestnicy rywalizowali w formie pojedynków, które rozpoczęli najmłodsi zawodnicy. Pierwsza para, Sara Silva i Mateusz Stawowy otrzymali średnią 96 na sto punktów. A był to dopiero początek. Następna na scenie pojawiła się grupa Atom Mini. Bardzo młody zespół taneczny absolutnie zachwycił jurorów i ze średnią 97.3 wyszedł z pojedynku zwycięsko.

W pojedynku seniorów Beta&Kuchta dali świetny występ i otrzymali średnią 97.7. Wydawało się, że pokonanie ich będzie cudem. Wtedy jednak na scenie pojawił się Ildar Gaynutdinov, który przebił nawet tak wysoką notę i przeszedł dalej.

Niezwykle wyrównany był także pojedynek grup East Side Crew oraz TSN. Wynikiem 99 do 97 zwyciężyli Ci drudzy. 

ZOBACZ TAKŻE: "World of Dance": brat Tomasza Niecika jako prowadzący. Kim jest Karol Niecikowski?

Kto zwyciężył w finale "World of Dance"?

W finale do walki stanęli: Atom Mini, Ildar oraz TSN. W pierwszym starciu Ildar pokonał Atom Mini, a jego średnia z dwóch występów, wynosząca 99,5, wydawała się nie do pobicia. TSN jednak nie zamierzali się poddać. Dali z siebie wszystko uzyskując średnią 99 i przegrywając w finale o zaledie 0,5 punktu na 100!

Zwycięzcą pierwszego finału polskiej edycji "World of Dance" został więc Ildar Gaynutdinov. Tancerz nie krył wzruszenia i łez, a jurorzy zachwytu nad jego umiejętnościami. 

Jak na Ciebie patrzę, to myślę sobie, że jesteś boskim stworzeniem, które do nas przyfrunęło. Zaprosiłeś nas do swojego świata - oceniła go Edyta Herbuś.

World of Dance zwycięzca
fot. Instagram:@worldofdance_polska

RadioZET.pl/MF