Zamknij

Wpadka Jolanty Pieńkowskiej w TVN? „Pomyliła studio telewizyjne z dworem Henryka VIII”

Redakcja
30.10.2018 14:55
Wpadka Jolanty Pieńkowskiej w TVN? „Pomyliła studio telewizyjne z dworem Henryka VIII”
fot. Instagram:@gosiacianciara_makeup

Jolanta Pieńkowska aktualnie jest gospodynią programu „Fakty z zagranicy”, emitowanego na antenie TVN Biznes i Świat. W poniedziałkowym wydaniu dziennikarka pojawiła się w bardzo zdobnej bluzce. Zdaniem ekspertów modowych zdecydowanie przesadziła. Jak wyglądała?

Jolanta Pieńkowska to jedna z najbardziej rozpoznawalnych krajowych dziennikarek. W swojej karierze odniosła wiele sukcesów, zarówno w prasie, jak i telewizji. Była między innymi redaktor naczelną miesięcznika „Mamo to Ja” oraz „Twojego Stylu”. W latach 1990-2004 była związana z TVP, gdzie prowadziła między innymi „Wiadomości”, program „W centrum uwagi” oraz wieczory wyborcze. W 2006 roku rozpoczęła współpracę z TVN, a obecnie jest gospodynią programu „Fakty z zagranicy” na antenie TVN Biznes i Świat.

ZOBACZ TAKŻE: Jolanta Pieńkowska zamiast Magdy Mołek w "Dzień dobry TVN". Widzowie oceniają

Modowa wpadka Jolanty Pieńkowskiej?

To właśnie w „Faktach z zagranicy” Pieńkowska pokazała się w poniedziałek w kontrowersyjnej kreacji. Dziennikarka znana jest ze swojego zamiłowania do stylowych ubrań, jednak według znawców mody tym razem przesadziła. Widzowie mogli podziwiać ją w czarnej bluzce, na której naszyto sztuczne perły i klejnoty tak, że sprawiały wrażenie ogromnego naszyjnika. Przykuwały one uwagę tak bardzo, że skomentować wygląd Pieńkowskiej postanowił Andrzej Foder, projektant i wykładowca mody. Na swoim profilu na Facebooku umieścił następujący wpis:

„TVN 24 BiS, to trochę dziwne i generalnie niestosowne, że prowadząca wiadomości pomyliła studio telewizyjne z dworem Henryka VIII”.

Wpis podchwyciła Dorota Wróblewska, producentka pokazów mody i wykładowczyni kodu ubioru. Zacytowała ona Fodera i dodała tytuł „Perły Barbary Radziwiłłówny ocalone”.

„Zastanawiam się tylko gdzie spadła korona? Andrzej Foder: A może to Teatr Telewizji był?” – spekulowała Wróblewska.

Jolanta Pieńkowska
fot. facebook.com/blogDW

Jednocześnie w jednym z komentarzy podkreśliła, że ceni Pieńkowską za jej zawodowy profesjonalizm.

„Cenię Jolantę Pieńkowską za dobre dziennikarstwo. Była zawsze profesjonalnie przygotowana do dyskusji. Mało dziennikarek w tym kraju tak solidnie podchodzi do pracy. Jednak jedno nie wyklucza drugiego, bo można być zawodowym i nie mieć stylu. Można mieć styl i siano w głowie. Na szczęście głowa jest ważniejsza od koralików”.

Czy strój Jolanty Pieńkowskiej zasłużył aż na tak ostrą krytykę?

RadioZET.pl/gala.pl/MF