Zamknij

„Wszystkie nasze strachy“: zwycięzca festiwalu w Gdyni na nowym plakacie [ZDJĘCIE]

18.10.2021 12:01
Wszystkie nasze strachy - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Kino Świat

„Wszystkie nasze strachy“ Łukasza Rondudy i Łukasza Gutta, czyli obraz, który wygrał Złote Lwy podczas niedawno zakończonego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, otrzymał właśnie nowy plakat kinowy. Co już wiemy o filmie? Kiedy premiera?

„Wszystkie nasze strachy” zostało ogłoszone Najlepszym Filmem podczas 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Film w reżyserii Łukasza Rondudy i Łukasza Gutta bazuje na prawdziwej historii Daniela Rychalskiego, którego określa się jako wierzącą osobę LGBT, która walczy o duchową odnowę społeczności i to, aby Kościół Katolicki nie wykluczał, a jednoczył wiernych o różnym pochodzeniu, kolorze skóry czy orientacji seksualnej. 

Z opisu fabuły wynika także, że:

„W wyniku dramatycznych wydarzeń Daniel decyduje się na wzięcie udziału w odważnej walce w obronie swoich idei i postanawia rozprawić się z homofobią mieszkańców rodzinnej miejscowości”.

Produkcja zyskała ogromną przychylność podczas festiwalu w Gdyni, gdzie została nagrodzona także czterema innymi nagrodami, w tym Nagrodę Dziennikarzy i Jury Młodych.  

„Wszystkie nasze strachy” – nowy plakat kinowy

W ramach promocji tytułu, polski dystrybutor, firma Kino Świat, wypuścił właśnie nowy plakat filmu. Materiał prezentuje się następująco:

Nowe zdjęcie różni się od posteru, którym film reklamowany był podczas pokazów podczas festiwalu w Gdyni. Wtedy film otrzymał następujący plakat:

„Wszystkie nasze strachy” – twórcy i obsada

Łukasz Ronduda jest współreżyserem i współscenarzystą projektu. Film powstał w duecie reżyserskim z Łukaszem Guttem oraz tercecie scenariopisarskim z Katarzyną Sarnowską oraz Michałem Oleszczykiem.

Na ekranie możemy zobaczyć natomiast takich aktorów i aktorki jak: Dawid Ogrodnik, Maria Maj, Andrzej Chyra, Jacek Poniedziałek, Oskar Rybaczek, Agata Łabno, Jowita Budnik, Karolina Bruchnicka, Piotr Trojan czy Wojtek Ziętek.

„Wszystkie nasze strachy” – kiedy premiera?

Światowa premiera filmu odbyła się 23 września podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Do szerokiej kinowej dystrybucji film trafi już 5 listopada.

Czytaj także:  "Ostatni pojedynek", reż. Ridley Scott - Bóg, honor i kultura gwałtu [RECENZJA]

RadioZET.pl/materiały prasowe Kino Świat/YouTube