Zamknij

Wyniki oglądalności „Jaka to melodia”. Sukces czy porażka?

Redakcja
06.09.2018 10:43
Wyniki oglądalności „Jaka to melodia”. Sukces czy porażka?
fot. Dariusz STEPIEN/East News

Za nami pierwsze odcinki popularnego teleturnieju „Jaka to melodia?” w nowej odsłonie. Największe kontrowersje przed premierą wzbudzała kwestia nowego prowadzącego. Czy Norbi poradził sobie równie dobrze jak Robert Janowski?

Widzowie z niecierpliwością i dużą niepewnością czekali na pierwszy odcinek muzycznego teleturnieju „Jaka to melodia?”. Powodem były liczne zmiany, jakie Telewizja Polska zapowiadała w formule programu. Zdecydowanie najwięcej emocji wzbudzała zmiana prowadzącego show. Roberta Janowskiego, który po 21 latach zrezygnował z tej funkcji, zastąpił Norbi. Wielu telewidzów nie ukrywało, że nie wierzy w sukces piosenkarza. W sieci pojawiły się nawet głosy żądające od TVP przywrócenia Janowskiego. Czy wyniki oglądalności programu to sukces „Jaka to melodia?”, czy potwierdzenie opinii malkontentów?

Ilu widzów obejrzało „Jaka to melodia?” z Norbim?

Wyemitowany w sobotę, 1 września odcinek premierowy nowej serii wzbudził spore zainteresowanie widzów głównie ze względu na wprowadzone zmiany. Styl prowadzenia programu przez Norbiego rzeczywiście różni się od tego, do czego przyzwyczaił nas Robert Janowski. Atmosfera jest nieco luźniejsza, a piosenkarz stawia na robienie show i żarty. Mniej zauważalne są inne zmiany zapowiadane przez TVP. Scenografia przeszła niewielkie zmiany, a format teleturnieju jest bardzo podobny. Odważnym rozwiązaniem jest wprowadzenie odcinków drużynowych i specjalnych, natomiast sama gra toczy się na niemal identycznych zasadach.

A jak wiele osób zdecydowało się dać szansę nowej formule programu? Według portalu Wirtualnemedia.pl pierwszy odcinek obejrzało 1,38 miliona widzów, kolejny zaś 1,77 miliona. Wydaje się więc, że o porażce nie może być mowy. Średnia oglądalność „Jaka to melodia?” z udziałem Roberta Janowskiego wynosiła bowiem 1,86 miliona. Wyniki nie odbiegają od siebie drastycznie.

Euforii nie krył Jacek Kurski, który na swoim profilu na Tweeterze skomentował wyniki teleturnieju następująco:

Jaka to melodia z Norbim w roli prowadzącego zdecydowanym liderem pasma. TVP1 deklasuje konkurencję”.

Wpis Jacka Kurskiego
fot. twitter.com/KurskiPL

Ciekawe, czy teleturniej będzie utrzymywał wynik, gdy widzowie zaspokoją swoją ciekawość i przejdą do porządku dziennego z rolą Norbiego jako prowadzącego.

RadioZET.pl/fakt24.pl/MF