Zamknij

Powstanie "Wyprawa do dżungli 2"? Już trwają rozmowy o sequelu z twórcami filmu

23.07.2021 06:50
Wyprawa do dżungli - Dwayne Johnson, Emily Blunt - kadr z filmu
fot. Everett Collection/East News

"Wyprawa do dżungli" jeszcze nie zadebiutowała, ale już planowana jest druga część nadchodzącego filmu Disneya z Emily Blunt i Dwayne'em Johnsonem w rolach głównych.

Wygląda na to, że "Wyprawa do dżungli" będzie kolejną popularną serią filmową Disneya. Mimo że film nie trafił jeszcze do kin, twórcy już prowadzą rozmowy nad ewentualną drugą częścią familijnej przygodówki z Emily Blunt i Dwayne'em "The Rockiem" Johnsonem. Co wiemy na temat sequela?

"Wyprawa do dżungli" - powstanie druga część filmu Disneya?

Okazuje się, że "Wyprawa do dżungli" będzie nie tylko duchowym spadkobiercą "Piratów z Karaibów" w kwestii pochodzenia pomysłu na film. Obie produkcje bazują bowiem na tematycznych parkach rozrywki stworzonych przez Disneya. Podobieństwo dotyczy też natury obu produkcji. "Wyprawa do dżungli" prawdopodobnie również stanie się serią składającą się z kilku części.

Jak podaje The Hollywood Reporter, przedstawiciele Disneya zdają sobie sprawę z tego, że "Wyprawa do dżungli" odniesie sukces komercyjny. Chociaż do premiery filmu zostało jeszcze kilka dni, już trwają rozmowy nad ewentualnym sequelem. Z doniesień THR, przedstawiających plany na najbliższą przyszłość Dwayne'a "The Rocka" Johnsona, wynika, że prawdopodobnie będzie stałym współpracownikiem Emily Blunt. Na sequelu "Wyprawy do dżungli" się nie kończy, bo były zapaśnik zaangażował aktorkę do kolejnego filmowego przedsięwzięcia, które wyprodukuje.

Wygląda na to, że gwiazda "Cichego miejsca" polubiła pracę na planie z "The Rockiem". W jednym z wywiadów chwaliła sobie jego towarzystwo.

Kiedy poznajesz go i okazuje się, że jest znacznie łagodniejszy, o wiele bardziej nieśmiały niż sądzą ludzie, naprawdę zdajesz sobie sprawę, że "The Rock" to utalentowany aktor. Jest antytezą samego siebie. A więc zamierzam go popchnąć do grania zupełnie innych bohaterów. Bo to naprawdę prawdziwa transformacja. Niby go znasz, a potem widzisz, jaki jest The Rock i mówisz: "Kto to jest?".

W "Wyprawie do dżungli" Johnson wciela się w charyzmatycznego kapitana statku, który zabiera odważną badaczkę graną przez Blunt na niesamowitą przygodę po amazońskiej puszczy. Ich celem jest odnalezienie mitycznego drzewa życia, które ma być przełomem w walce z rozmaitymi chorobami, na które cierpią ludzie. Na horyzoncie pojawiają się jednak liczne zagrożenia.

"Wyprawa do dżungli" - kiedy premiera?

W filmie Jaume'a Collet-Serry oprócz Johnsona i Blunt wystąpili Edgar Ramírez, Jack Whitehall, Jesse Plemons oraz Paul Giamatti. Produkcja zadebiutuje w kinach już 30 lipca 2021 roku. W Stanach Zjednoczonych trafi równocześnie na platformę Disney+. Na razie nie wiadomo nic na temat potencjalnego sequela "Wyprawy do dżungli".

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/The Hollywood Reporter