Zamknij

Wyspa Przetrwania. Kiedy premiera nowego show Polsatu?

Redakcja
13.07.2017 10:13
Wyspa Przetrwania. Kiedy premiera nowego show Polsatu?
fot. mat.prasowe

Jesienią w Polsacie rusza nowy program reality show „Wyspa przetrwania”. Program poprowadzi Damian Michałowski, dziennikarz Radia ZET.

Uczestnicy programu będą musieli walczyć o przetrwanie na zupełnie nieznanym sobie terenie. Będą musieli zapewnić sobie ogień i schronienie, żywność i wszystkie, nawet zupełnie podstawowe, przedmioty codziennego użytku. Jednak prawdziwa walka to bój o totem, który gwarantuje uczestnikom nietykalność na tzw. radach wyspy, na których spośród siebie muszą kogoś wykluczyć. W czasie kolejnych konkurencji będą musieli wykazać się siłą, odwagą, pamięcią, wytrwałością i sprytem. Niemniej ważne są układy i sojusze miedzy uczestnikami. W finale spośród dwóch śmiałków, którzy przetrwali najdłużej, zwycięży ten, który otrzyma większą liczbę głosów od wyeliminowanych już z programu uczestników.

Na świecie program cieszy się ogromną popularnością. Jak dotąd był realizowany w 50 krajach. Doczekał się między innymi 11 edycji we Włoszech, 13 w Belgii, 15 w Norwegii, 16 w Hiszpanii, 19 w Danii. W USA tygodnik „Time” zamieścił go na liście 100 największych programów telewizyjnych, a wśród programów reality show nie ma sobie równych.

Jak przystało na program survivalowy, show był nagrywany w najbardziej egzotycznych zakątkach świata. Najczęściej producenci zabierali uczestników do Oceanii (Australia, Fidżi, Markizy, Palau, Wyspy Cooka, Samoa), oraz do Azji (Malezja, Tajlandia, Chiny, Filipiny, Kambodża, Wietnam, Indonezja). Pojedyncze edycje realizowano w Ameryce Południowej (Brazylia) czy krajach Ameryki Łacińskiej (Panama, Gwatemala, Nikaragua, Kostaryka). Jesienią w Polsacie polską edycję programu poprowadzi dziennikarz Radia ZET – Damian Michałowski.

ROB_0132

RadioZET.pl/SI