Zamknij

Wyspa psów. Oto najnowszy film Wesa Andersona

Redakcja
08.03.2018 08:55
Wyspa psów
fot. YouTube

Na najnowszy, głośny film Wesa Andersona „Wyspa psów" można przyjść z psem. Niestety tylko w San Francisco.

Wyspa psów. Film Wesa Andersona

23 marca w Roxie Theater w San Francisco odbędzie się specjalny pokaz najnowszego filmu Wesa Andersona „Wyspa psów". Co ciekawe, na seans można przyjść z psem.

„Wyspa psów" przedstawia historię dwunastoletniego Japończyka Atari, którego wychowuje skorumpowany burmistrz wielkiego miasta Megasaki. Gdy za sprawą specjalnego dekretu wszystkie psy domowe wygnane zostają na ogromne wysypisko odpadów, Atari leci na miniaturowej machinie powietrznej na „wyspę śmieci”, by odnaleźć swego ukochanego pupila. Na miejscu gromadzi wokół siebie grupę czworonożnych przyjaciół i wraz z nimi wyrusza na wielką wyprawę, która zadecyduje o losach i przyszłości całej Prefektury.

Premiera filmu „Wyspa Andersona" w Polsce odbędzie się 20 kwietnia 2018 roku. W Stanach Zjednoczonych film można oglądać już od 15 lutego.

Zobacz także

Wes Anderson, właściwie Wesley Wales Anderson, to znany na całym świecie amerykański reżyser, aktor, scenarzysta i producent filmowy. Ukończył prywatną szkołę St. John's School w Houston, gdzie był scenarzystą spektaklu „Rushmore" wystawionego na scenie Hoodwink Theatre. Studiował filozofię na University of Texas w Austin. Jest twórcą filmów animowanych i krótkometrażowych, m.in. „Rushmore" (1998), „Genialny klan" (2001), „Podwodne życie ze Stevem Zissou" (2004), „Pociąg do Darjeeling" (2007), „Fantastyczny pan Lis" (2009), „Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom" (2012), „Grand Budapest Hotel" (2014).

RadioZET.pl/SI