Zamknij
"Wyszyński - zemsta czy przebaczenie": zobaczcie zdjęcia z filmu o kardynale Stefanie Wyszyńskim
17 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Kino Świat

"Wyszyński - zemsta czy przebaczenie" to filmowa biografia słynnego polskiego kapelana z Ksawerym Szlenkierem w roli głównej. Kino Świat zaprezentowało galerię zdjęć z nadchodzącej produkcji. 

Kardynał Stefan Wyszyński, czyli mężczyzna, który był kapelanem Armii Krajowej oraz czynnym uczestnikiem Powstania Warszawskiego, doczeka się filmowej biografii. Premiera już wkrótce, a tymczasem ukazały się zdjęcia promocyjne, które pozwalają nam przyjrzeć się głównym bohaterom.

"Wyszyński - zemsta czy przebaczenie": zdjęcia z filmu o kardynale Stefanie Wyszyńskim

Film Tadeusza Syki przedstawi nam nieznane losy wojenne księdza porucznika Stefana Wyszyńskiego - przyszłego Prymasa Polski. W tytułowej roli wystąpił Ksawery Szlenkier, młody aktor znany z takich produkcji jak "Jack Strong" i  netflixowy serial "Kierunek: Noc". Na ekranie towarzyszyć mu będą między innymi Ida Nowakowska ("Sala Samobójców"), Marcin Kwaśny ( "Stulecie Winnych"), Adam Fidusiewicz ("W pustyni i w puszczy",  "Na Wspólnej"), Agnieszka Kawiorska ("Pitbull. Ostatni pies", "Katyń") i Lech Dyblik ("Wołyń"), a także  Małgorzata Kożuchowska jako Matka Róża Czacka.

Polski. Jest rok 1944, w ferworze wojny poznajemy młodego księdza Wyszyńskiego, który niedawno został mianowany kapelanem oddziału na terenie Puszczy Kampinoskiej. Równolegle działa on w powstańczym szpitalu. Wszyscy znają go tam pod pseudonimem „Radwan III”. Wojenna rzeczywistość jest dla ks. Wyszyńskiego kuźnią charakteru, walką o nadzieję i miłość, szczególnie wobec nieprzyjaciół. Jak w wojennej codzienności mamy wybaczać – pyta bohater, zwracając się do Źródła swego powołania. W czasie krytycznych sytuacji takich jak rewizja szpitala przez oddziały SS czy podczas łapanki, Wyszyński staje w obliczu próby. Stara się dzielnie wspierać swoich kompanów, dodając im nadziei.

Jak aktorzy prezentują się w swoich rolach? Zdjęcia promujące film "Wyszyński - zemsta czy przebaczenie" znajdziecie w naszej galerii zamieszczonej w górnej części artykułu.

"Wyszyński - zemsta czy przebaczenie": kiedy premiera?

Scenariuszem i reżyserią zajął się wspomniany już Tadeusz Syka, a za produkcję odpowiada studio Maciej Syka & Tadeusz Syka - Studio High Hope Films. Premiera filmu "Wyszyński - zemsta czy przebaczenie" odbędzie się już 17 września 2021 roku.

RadioZET.pl/ Kino Świat