Zamknij

„Zabij to i wyjedź z tego miasta” – zwycięzca festiwalu w Gdyni już w kwietniu na VOD

29.03.2021 12:52
Zabij to i wyjedź z tego miasta - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Gutek Film

„Zabij to i wyjedź z tego miasta” Mariusza Wilczyńskiego, czyli zwycięzca zeszłorocznego festiwalu w Gdyni już w kwietniu zawita na platformę VOD. Kiedy premiera i gdzie oglądać film?

„Zabij to i wyjedź z tego miasta” to film animowany stworzony przez Mariusza Wilczyńskiego. Produkcja, którą tworzono ponad 14 lat, stanowi specyficzny zapis wspomnień z różnych lat współczesnej historii Polski. Film można określić wręcz mianem „ekstraktu z polskości”, gdyż reżyser i scenarzysta celnie wypunktował przywary Polek i Polaków, podając je w specyficznym fabularnym sosie. „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to filmowe wyzwanie, przyglądające się różnorodnym sposobom myślenia i odwołujące się do naszych wspomnień z wcześniejszych czasów. Duch PRL-u i specyficznego sposobu myślenia unosi się nad tym obrazem, który można by określić jako dzieło uwierające, silnie oddziałujące na zmysły widza.

„Zabij to i wyjedź” z tego miasta nie bez powodu zostało nagrodzone dwoma nagrodami na zeszłorocznym (wirtualnym) Festiwalu filmowym w Gdyni. Produkcja Wilczyńskiego zgarnęła laur dla Najlepszego Filmu oraz statuetkę za Najlepszy dźwięk. Warstwa audio filmu jest niezwykle ciekawa. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę doskonałą obsadę głosową obrazu, czy wyśmienitą ścieżkę dźwiękową, na którą składają się utwory Tadeusza Nalepy. Te w niezwykle ciekawy sposób nadają posępnego klimatu całej opowieści.

Zobacz także

„Zabij to i wyjedź z tego miasta” – zwiastun

Film promowany jest następującym zwiastunem:

„Zabij to i wyjedź z tego miasta” – obsada i ekipa

Za scenariusz i reżyserię odpowiada Mariusz Wilczyński, twórca krótkometrażowych filmów animowanych, który stworzył dzieło w hołdzie pamięci przeszłych pokoleń.

Wilczyński zebrał także doskonałą obsadę głosową. W filmie usłyszymy takie znakomitości jak: Andrzej Wajda, Irena Kwiatkowska, Krystyna Janda, Anna Dymna, Daniel Olbrychski czy Małgorzata Kożuchowska w wyśmienitej roli sprzedawczyni w sklepie rybnym.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Zabij to i wyjedź z tego miasta” – kiedy premiera VOD?

Film ma zawitać na platformie streamingowej Nowe Horyzonty VOD już w niedzielę 4 kwietnia.

Czytaj także: Netflix podaje nowości na kwiecień 2021. Lista premier filmów i seriali [TYTUŁY]

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET