Zamknij

"Zakonnica w przebraniu 3": kontynuacja kultowej komedii ma reżysera. Kiedy premiera filmu?

04.10.2021 15:18
Zakonnica w przebraniu - Whoopi Goldberg - kadr z filmu
fot. Buena Vista Pictures/Courtesy Everett Collection/Everett Collect/East News

Powstaje ciąg dalszy komedii "Zakonnica w przebraniu" z Whoopi Goldberg w roli głównej. Wiemy, kto napisze scenariusz i wyreżyseruje nadchodzącą produkcję.

"Zakonnica w przebraniu" to jedna z popularniejszych komedii lat 90. Niebawem ruszą pracę nad kontynuacją po latach, w której zobaczymy dalsze losy fałszywej siostry zakonnej granej przez Whoopi Goldberg. Kto będzie odpowiedzialny za nadchodzący film Disney+?

"Zakonnica w przebraniu 3": kto wyreżyseruje film?

Wygląda na to, że w Hollywood pojawił się nowy trend - wskrzeszanie po wielu latach kultowych komedii z ostatnich dekad XX wieku. Fani czekają na "Księcia w Nowym Jorku 2" i sequel "Bliźniaków", a do list dołączyła "Zakonnica w przebraniu".

Jak podaje Deadline, reżyserem trzeciej części filmu z Whoopi Goldberg w roli tytułowej został Tim Federle. Scenarzystką komedii będzie natomiast Madhuri Shekar. Goldberg powróci w produkcji jako Deloris - piosenkarka z nocnego klubu, która została zakonnicą. Aktorka wyprodukuje film wraz z Tylerem Perrym i Federle'em.

W oryginalnej produkcji z 1992 roku Deloris zostaje zmuszona do ukrywania się w klasztorze. Przywdziewa habit, udając siostrę zakonną i nieumyślnie zamienia klasztorny chór w zespół soulowy z repertuarem wytwórni Motown. Popularność chóru sprawia, że główna bohaterka staje się ponownie narażona na kłopoty, przed którymi uciekała. "Zakonnica w przebraniu" stała się wielkim hitem. W 1993 roku powołano do życia sequel, w który Deloris, chce pomóc swoim zakonnym przyjaciółkom wyjść z kłopotów finansowych. Ponownie przywdziewa habit i zostaje nauczycielką muzyki w szkole. Na razie nie wiadomo jak będzie przedstawiała się fabuła trzeciej części serii. 

Federle wielokrotnie współpracował z Disneyem, tworząc między innymi film "High School Musical: The Musical: The Series". Odpowie też za nadchodzącą adaptację książki "Better Nate Than Ever", w której wystąpi gwiazda "Przyjaciół" Lisa Kudrow. Shekar jest najbardziej znana z pracy przy horrorze "Evil Eye". Stworzyła też scenariusze do seriali "The Three Body Problem" dla Netflix i "Nierealne" dla HBO.

"Zakonnica w przebraniu 3": kiedy premiera?

Na razie film "Zakonnica w przebraniu 3" jest na bardzo wczesnym etapie prac. Nie wiadomo jeszcze, kto oprócz Goldberg pojawi się w obsadzie. Nie zdradzono też, kiedy produkcja trafi na Disney+. Platforma nadal nie jest dostępna w naszym kraju.

RadioZET.pl/Deadline