Zamknij

"Zaułek koszmarów": zwiastun nowego filmu Guillermo del Toro z iście gwiazdorską obsadą [WIDEO]

17.09.2021 11:18
"Zaułek koszmarów": zwiastun nowego filmu Guillermo del Toro z iście gwiazdorską obsadą [WIDEO]
fot. Searchlight Pictures/ kadr ze zwiastuna filmu "Zaułek koszmarów"

Guillermo del Toro powraca z nowym filmem, a ten wręcz pęka w szwach od pierwszoligowych aktorów Hollywood. Zobaczcie zwiastun quasi-horroru "Zaułek koszmarów".

"Zaułek koszmarów" to nowa klimatyczna produkcja od twórcy "Labiryntu Fauna". Guillermo del Toro zgromadził w obsadzie kilka naprawdę imponujących nazwisk (jak  Bradley Cooper i Cate Blanchett), a zwiastun zapowiada nastrojowe i nieco upiorne kino. Sami zobaczcie.

"Zaułek koszmarów": zwiastun nowego filmu Guillermo del Toro

"Nightmare Alley" (bo tak brzmi oryginalny tytuł) stanowi adaptację powieści Williama Lindsaya Greshama, a jednocześnie remake klasycznego filmu noir z 1947 roku. Akcja rozgrywa się w latach 30. ubiegłego wieku i przedstawi nam historię młodego oszusta imieniem Stan Carlisle, który nawiązuje romans z kobietą znacznie niebezpieczniejszą od siebie. Wspólnie zanurzają się w świecie przekrętów i zbrodni, by ostatecznie stać się ofiarami własnych grzechów.

W rolach głównych wystąpili wspomniani wcześniej Bradley Cooper i Cate Blanchett. Na ekranie towarzyszyć im będą zaś:  Willem Dafoe, Rooney Mara, Toni Collette, David Strathairn Ron Perlman

"Zaułek koszmarów": kiedy premiera?

Za reżyserię odpowiada oczywiście Guillermo del Toro, dla którego "Zaułek koszmarów" jest wielkim powrotem na ekrany po trzyletniej przerwie, czyli od czasu, gdy otrzymał Oscara za "Kształt wody". Del Toro jest także współautorem scenariusza, który napisał wraz z Kim Morgan.

"Zaułek koszmarów" zawita na ekranach amerykańskich kin 17 grudnia 2021 roku. My poczekamy na niego nieco dłużej, bowiem polską premierę wyznaczono na 28 stycznia 2022 roku.

RadioZET.pl/Deadline.com