Zamknij

"Żeby nie było śladów": Przejmujący plakat polskiego kandydata do Złotego Lwa w Wenecji [FOTO]

19.08.2021 12:24
Żeby nie było śladów plakat
fot. Łukasz Bąk/Kino Świat

"Żeby nie było śladów" już na początku września 2021 zostanie pokazany na prestiżowym festiwalu filmowym w Wenecji. Do sieci trafił oficjalny plakat filmu. Kiedy premiera?

"Żeby nie było śladów" to najnowszy film Jana P. Matuszyńskiego, twórcy serialu "Król" i filmu "Ostatnia rodzina". Produkcja została doceniona przez selekcjonerów 78. Festiwalu Filmowego w Wenecji, dzięki czemu już na początku września 2021 zawalczy o tytuł najlepszego filmu i prestiżową statuetkę Złotego Lwa. Na początku sierpnia 2021 dystrybutor Kino Świat pokazał pierwszy teaser adaptacji reportażu Cezarego Łazarkiewicza. Teraz możemy zobaczyć plakat filmu z Tomaszem Ziętkiem w roli głównej.

"Żeby nie było śladów": Tomasz Ziętek na plakacie filmu o sprawie Grzegorza Przemyka [FOTO]

Tomasz Ziętek, wschodząca gwiazda polskiego kina, tylko w tym roku pojawił się w głównych rolach w aż trzech produkcjach - poza "Żeby nie było śladów" jest to "Żużel" i "Hiacynt". Wcześniej mogliśmy go oglądać m.in. w "Cichej nocy" i "Bożym ciele". W nadchodzącym filmie Jana P. Matuszyńskiego Tomasz Ziętek wciela się w przyjaciela zmarłego Grzegorza Przemyka. Chłopak postanawia walczyć o sprawiedliwość dla 19-latka zakatowanego przez milicję w 1983 roku, sam narażając się na ogromne niebezpieczeństwo.

ZEBY NIE BYLO SLADOW - oficjalny plakat (2)
fot. Żeby nie było śladów - plakat/Kino Świat

"Żeby nie było śladów" - Kiedy premiera w polskich kinach?

Film "Żeby nie było śladów" jest efektem współpracy Jana P. Matuszyńskiego z jego stałymi członkami ekipy - operatorem Kacprem Fertaczem oraz montażystą Przemysławem Chruścielewskim. Za muzykę odpowiada Ibrahim Maalouf, za produkcję - Aurum Film z Leszkiem Bodzakiem i Anetą Hickinbotham na czele. Scenariusz filmu napisała Kaja Krawczyk-Wnuk na motywach nagrodzonego Literacką Nagrodą NIKE reportażu Cezarego Łazarewicza "Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka".

Na ekranie, obok Tomasza Ziętka, zobaczymy Sandrę Korzeniak oraz Mateusza Górskiego w roli Grzegorza Przemyka. W filmie występują też Jacek Braciak, Agnieszka Grochowska, Robert Więckiewicz, Tomasz Kot, Aleksandra Konieczna, Sebastian Pawlak, Adam Bobik, Andrzej Chyra, Michał Żurawski, Rafał Maćkowiak i Dariusz Chojnacki. 

Film będzie miał swoją międzynarodową premierę na 78. Festiwalu Filmowym w Wenecji. Zostanie pokazany także na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jego ogólnopolska premiera kinowa została zaplanowana na 24 września 2021 roku.

RadioZET.pl/Kino Świat