Zamknij

"Żelazny most" wkrótce w kinach. Zwiastun filmu z Julią Kijowską, Bartłomiejem Topą i Łukaszem Simlatem

Piotr Krajewski
17.10.2019 08:09
"Żelazny most" wkrótce w kinach. Zwiastun filmu z Julią Kijowską, Bartłomiejem Topą i Łukaszem Simlatem
fot. mat. prasowe

„Żelazny most” to dramatyczna opowieść o trójce bohaterów uwikłanych w miłosną relację. W rolach głównych w reżyserskim debiucie Moniki Jordan-Młodzianowskiej występują: Bartłomiej Topa, Łukasz Simlat i Julia Kijowska. Premiera filmu w kinach już 22 listopada. W internecie pojawił się oficjalny zwiastun „Żelaznego mostu”.

Żelazny most — zwiastun nowego filmu

Pracujący na stanowisku sztygara Kacper (Bartłomiej Topa) ma romans z żoną swojego przyjaciela, Oskara (Łukasz Simlat), również górnika. Żeby móc spotykać się z kochanką (Julia Kijowska), Kacper wysyła Oskara do pracy na odległe i niebezpieczne odcinki kopalni. W czasie jednej z ich schadzek w kopalni następuje tąpnięcie, a Oskar zostaje odcięty w zawalonym chodniku.

Kochankowie rzucają się w wir akcji ratowniczej, Muszą przy tym uporać się z poczuciem winy oraz świadomością, że pośrednio przyczynili się do dramatu zasypanego męża i przyjaciela. Nie pomaga im w tym żywe uczucie, jakim nadal siebie darzą. Zbyt wiele pytań, niepodjętych decyzji zostaje nagle bez rozwiązania, a niemożność konfrontacji z zaginionym mężem zmusza kochanków do szukania odpowiedzi w samych sobie.

Film „Żelazny most” był prezentowany w konkursie głównym 44. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Premiera kinowa zaplanowana na 22 listopada 2019 roku.

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK