Zamknij

Zenek: film o królu disco-polo będzie dostępny do obejrzenia w Europie

15.07.2020 14:52
Kadr z filmu Zenek
fot. YouTube/Telewizja Polska

"Zenek" to film stworzony przez Telewizję Polską, który miał premierę w lutym 2020 roku, będzie dostępny w krajach Europy. Gdzie będzie można go zobaczyć?

Zenek: film o królu disco-polo będzie dostępny do obejrzenia w Europie. Telewizja Polska sprzedała licencję kilku polskich filmów, w tym owianego sławą "Zenka". Produkcja miała premierę w lutym 2020 roku i cieszyła się dużym zainteresowaniem polskich widzów. Teraz pójdzie w świat. Gdzie za granicą będzie można zobaczyć "Zenka"? I jakie jeszcze inne polskie filmy będą dostępne? Zdradzamy poniżej.

Zobacz także: Miasteczko Twin Peaks: powstanie film dokumentalny o zbrodni, która zainspirowała twórców serialu 

Zenek: film o królu disco-polo będzie dostępny do obejrzenia w Europie

"Zenek" to film przedstawiający losy Zenka Martyniuka, piosenkarza disco-polo. Produkcja trafi na platformę kinomaniak.eu, dzięki czemu będzie można ją zobaczyć na terenie Unii Europejskiej, ale również w takich państwach jak Szwajcaria, Norwegia czy Islandia.

Poniżej można zobaczyć zwiastun filmu "Zenek":

Co więcej, TVP ma zamiar wysłać w świat więcej polskich produkcji. Jak podaje spidersweb.pl - w Estonii będzie można obejrzeć wiele polskich filmów i seriali. Mowa o "Gwiazdach", "Stuleciu Winnych", Wojennych dziewczynach", Bodo" czy "Kamerdynerze".

Warto wspomnieć, że "Gwiazdy"  i "Kamerdyner" również znajdą się na platformie kinomaniak.eu. Telewizja Polska zapowiada, że to dopiero początek współpracy z zagranicznymi dystrybutorami.

Zobacz także: Zac Efron nie do poznania. Tak zmienił się gwiazdor "High School Musical" [FOTO] 

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/Spidersweb.pl