Zamknij

Zenek: plakat filmu o Zenku Martyniuku wyśmiany. Plagiat "Bohemian Rhapsody"? [FOTO]

Maciej Friedrich
27.12.2019 13:35
Zenek: plakat filmu o Zenku Martyniuku wyśmiany. Plagiat "Bohemian Rhapsody"? [FOTO]
fot. LUCYNA NENOW / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

"Zenek", czyli filmowa opowieść o życiu i karierze gwiazdora disco polo Zenona Martyniuka, coraz bliżej. W sieci pojawił się plakat promujący produkcję. Internauci nie pozostawili na nim suchej nitki. Czy to rzeczywiście nieudolna inspiracja plakatem "Bohemian Rhapsody"?

Zenek Martyniuk przez wielu fanów muzyki tanecznej nazywany jest "królem disco polo". Rzeczywiście, odkąd nurt disco ponownie stał się jednym z najpopularniejszych w kraju, popularny Zenek święci tryumfy i jest prawdziwą gwiazdą.

 Benefis Martyniuka był głośnym wydarzeniem w świątecznej ramówce TVP. Nic dziwnego, że historię "króla" zdecydowano się zekranizować. W Walentynki 2020 w kinach pojawi się "Zenek", czyli filmowa historia piosenkarza. W ramach promocji nadchodzącej produkcji w sieci pojawił się pierwszy plakat. Niestety, spotkał się on z bardzo chłodnym przyjęciem internautów, którzy raczej wyśmiewali jego wykonanie i zarzucali twórcom plagiat, niż wyrażali zachwyt. 

Zenek: plakat filmu o Zenku Martyniuku wyśmiany w sieci

Po pojawieniu się w sieci plakatu promującego "Zenka", internauci na zmianę oburzali się i wyśmiewali materiał promocyjny. Zdaniem wielu osób jest on tak mocno inspirowany posterem promującym oscarowe "Bohemian Rhapsody", że można go nazwać plagiatem. Internauci zestawiali ze sobą oba plakaty i nie szczędzili złośliwych komentarzy.

- Jaki kraj, taki Mercury.- Już sam plakat to żenek. A co dopiero film.

Jeśli ktoś jeszcze nie widział, to Zenek Martyniuk robi własny film, porównując się do postaci Freddiego na plakacie "Bohemian Rhapsody". Dla takich ludzi jest specjalne miejsce w piekle - czytamy. 

A jakie jest wasze zdanie? Po prostu podobna stylistyka czy może nazbyt wyraźna inspiracja?

tweeter post
fot. twitter.com/PanEkspert1

ezembed

RadioZET.pl/MF