Zamknij

"Zimna Wojna" polskim kandydatem do Oscara. Decyzja komisji była jednogłośna

Redakcja
24.09.2018 15:31
"Zimna Wojna" polskim kandydatem do Oscara. Decyzja komisji była jednogłośna
fot. Instagram:@bluebird.artists

"Zimna Wojna" Pawła Pawlikowskiego to najgłośniejszy polski film od lat. I podobnie jak "Ida" tego samego reżysera, może zdobyć statuetkę Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny. Właśnie zapadła decyzja o zgłoszeniu "Zimnej Wojny" do walki o nagrodę.

Paweł Pawlikowski to reżyser, który podbił serca fanów na całym świecie. W 2013 roku jego "Ida" zdobyła statuetkę Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny oraz wzbudziła ogromny entuzjazm krytyków i fanów. A "Zimna Wojna", najnowszy film Pawlikowskiego, ma szansę powtórzyć ten sukces. Już teraz został uznany przez krytyków i widzów za rewelację. Na Festiwalu Filmowym w Cannes 2018 produkcja otrzymała nagrodę za najlepszą reżyserię, a na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni 2018 nagrodę za najlepszy film. Nic więc dziwnego, że to właśnie ten obraz został zgłoszony do walki o statuetkę Oscarów 2019.

"Zimna Wojna" będzie walczyć o Oscara

O zgłoszeniu "Zimnej Wojny" do walki o Oscara w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego zadecydowała komisja pod przewodnictwem Jana Kaczmarka. W jej skład wchodzili: Dorota Kobiela, Maria Sadowska, Anna Wydra, Urszula Śniegowska, Anna Ferens, Małgorzata Szczepkowska-Kalemba, Radosław Śmigulski, Ernest Bryll, Stefan Laudyn, Michał Oleszczyk, Mateusz Werner oraz Barbara Hollender. To właśnie ta ostatnia na łamach "Rzeczpospolitej" poinformowała, że decyzja była jednogłośna. Miejmy nadzieję, że Paweł Pawlikowski powtórzy swój sukces i będziemy mogli cieszyć się z kolejnego tryumfu krajowej produkcji.

RadioZET.pl/rp.pl/MF