Zamknij

„Zimna wojna” wśród najlepszych filmów roku magazynu „Empire”

Redakcja
30.10.2018 11:19
Zimna wojna
fot. kadr z filmu

„Zimna wojna” z kolejnym wyróżnieniem. Film Pawlikowskiego znalazł się w zestawieniu dwudziestu najlepszych filmów roku prestiżowego brytyjskiego magazynu „Empire”.

Brytyjski magazyn „Empire” opublikował swoją listę najlepszych filmów 2018 roku. W zestawieniu dwudziestu produkcji znalazła się także „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego. Co prawda obraz nie dotarł do pierwszej dziesiątki i zajmuje miejsce szesnaste, ale bezsprzecznie jest to kolejne ważne wyróżnienie dla polskiego dzieła, które zachwyciło świat i być może zawalczy o Oscara.

„Zimna wojna” wśród najlepszych filmów roku wg „Empire”

Polski film w zestawieniu magazynu „Empire” wyprzedził filmy „Coco”, „Leave No Trace”, „Nigdy cię tu nie było” oraz „Jestem najlepsza. Ja, Tonya”.

„Polska w późnych latach 40. była zrujnowanym krajem, nadal spustoszonym przez nie jedną, a dwie najbardziej brutalne armie we współczesnej historii. To tu Paweł Pawlikowski osadził »Zimną wojnę« – swój pierwszy flm od czasów »Idy« z 2013 roku. Czerpiąc inspirację z życia swoich rodziców, stworzył coś poruszającego, bogatego w detale z epoki i zaskakująco dobrze zagranego” – ocenia „Empire”.

20 najlepszych filmów 2018 roku

Oto pełne zestawienie filmów. Na pierwszym miejscu znalazła się fantastycznonaukowa produkcja „Avengers: Wojna bez granic”.

„Avengers: Wojna bez granic”
„Mission: Impossible – Fallout”
„Ciche miejsce”
„Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”
„Czarna Pantera”
„Pierwszy człowiek”
„Lady Bird”
„Narodziny gwiazdy”
„Nić widmo”
„Czarne bractwo. BlacKkKlansman”
„Mandy”
„Roma”
„Dziedzictwo. Hereditary”
„Wyspa psów”
„Anihilacja”
„Zimna wojna”
„Coco”
„Leave No Trace”
„Nigdy cię tu nie było”
„Jestem najlepsza. Ja, Tonya”.

RadioZET.pl/SA