Zamknij

„Zimna wojna” z nominacjami do Oscara: Reakcja Borysa Szyca mówi wszystko

Redakcja
23.01.2019 10:21
„Zimna wojna” z nominacjami do Oscara: Reakcja Borysa Szyca mówi wszystko
fot. Instagram:@borys.szyc

„Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego odniosła historyczny sukces, zdobywając trzy nominacje do tegorocznych Oscarów. Ogromnej radości z tego powodu nie krył między innymi Borys Szyc. Na opublikowanym wideo widać, jak poniosły go emocje.

Amerykańska Akademia Filmowa we wtorek, 22 stycznia ogłosiła nominacje do tegorocznych Oscarów. Polacy śledzili je w tym roku z wyjątkowym zainteresowaniem, ponieważ w gronie faworytów znajdujących się na shortliście znajdowała się „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego. Polska produkcja została wysoko oceniona przez oscarową kapitułę, uzyskując nominację aż w trzech kategoriach. Informacja ta wywołała ogromną radość zarówno wśród widzów, jak i krajowego środowiska filmowego. Oczywiście najbardziej cieszyły się osoby z obsady „Zimnej wojny” i związane z jej produkcją.

OSCARY 2019 LISTA NOMINOWANYCH: Zobacz, kto walczy o statuetkę

Reakcja Szyca
fot. Instagram:@borys.szyc

Borys Szyc szaleje po nominacjach dla „Zimnej wojny”

Po ogłoszeniu nominacji dla „Zimnej wojny” filmik z podziękowaniami dla fanów nagrała między innymi Joanna Kulig. Jednak nie tylko u niej sukces filmu wywołał ogromne emocje. Borys Szyc, który w filmie wcielił się w postać Lecha Kaczmarka, opublikował na swoim Instastories serię krótkich filmików, w których relacjonuje grupowe oglądanie relacji z ogłoszenia oscarowych nominacji. W momencie ogłoszenia każdej z nominacji aktor nie mógł powstrzymać emocji. Głośne krzyki i wiwaty jasno wskazywały na to, że sukces produkcji traktuje jak swój własny i jest dumny z udziału w tak hitowej produkcji. Swoje odczucia podsumował w opublikowanym w jednym ze wpisów.

„Historyczne 3 nominacje do Oskarów dla polskiego filmu! »Zimna wojna« nominowana za najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepsze zdjęcia Łukasz Żal, najlepsza reżyseria Paweł Pawlikowski!!! To niesamowite....szczęście i wzruszenie!!!!! L.A. We’re coming!!!!!! What an amazing and touching news!!! 3 nominations for »Cold War« movie!”

Reakcja Szyca nie dziwi nas ani trochę. Serdecznie gratulujemy „Zimnej wojnie” ogromnego sukcesu i trzymamy kciuki za zdobycie trzech statuetek Oscara.

Szyc
fot. Instagram:@borys.szyc

RadioZET.pl/MF