Zamknij

Złote Globy 2018. Gwiazdy na znak protestu na czarno

Redakcja
08.01.2018 08:52
Złote Globy 2018. Gwiazdy na znak protestu na czarno
fot. PAP

Złote Globy 2018 za nami. Na czerwonym dywanie tradycyjnie pojawiła się cała plejada gwiazd Hollywood. Większość pań zaprezentowała się w czarnych strojach.

Złote Globy 2018. Gwiazdy na czarno 

Złote Globy 2018. Za nami rozdanie jednej z najważniejszych statuetek w świecie kultury i filmy. Na gali pojawiły się m.in. Meryl Streep, Jessica Chastain, Michelle Pfeiffer, Nicole Kidman, Angelina Jolie, Catherine Zeta-Jones, Heidi Klum i Isabelle Huppert.

Złote Globy 2018. Gwiazdy na czarno z przypinkami #TimesUp

Większość gwiazd wybrała czarne stylizacje ozdobione przypinkami z hasłem #TimesUp na znak protestu przeciwko molestowaniu seksualnemu w Hollywood. 

– Cenię prasę bardziej niż kiedykolwiek wcześniej; teraz, gdy staramy się odnaleźć w tych skomplikowanych czasach. To, co wiem na pewno, to fakt, że mówienie prawdy jest najpotężniejszą bronią, jaką posiadamy. I jestem szczególnie dumna i zainspirowana przez kobiety, które poczuły się silne na tyle, by mówić o swoich historiach – powiedziała Oprah Winfrey, która odebrała nagrodę Cecila B. DeMille'a. W ten sposób gwiazda amerykańskiej telewizji nawiązała do skandalu z udziałem producenta Harveya Weinsteina, który został oskarżony przez kilkadziesiąt kobiet o molestowanie seksualne. Ujawnienie afery przyczyniło się do powstania ruchu "#metoo", w ramach którego wiele kobiet zaczęło otwarcie mówić o sytuacjach, w których stały się ofiarami molestowania.

Złote Globy rozdane! Ceremonia pod znakiem #metoo, mocne przemówienie Oprah Winfrey

Złote Globy są coroczną nagrodą filmową i telewizyjną przyznawaną przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej. 75. gala rozdania Złotych Globów odbyła się już 7 stycznia 2018 roku, a poprowadził ją Seth Meyers.

RadioZET.pl/SI