Zamknij

Złote Maliny 2019. Wśród nominowanych Donald Trump

Redakcja
22.01.2019 13:06
Złote Maliny 2019. Wśród nominowanych Donald Trump
fot. AP/Associated Press/East News

Już dziś poznamy laureatów Złotych Malin, statuetek będących przeciwieństwem Oscarów. Wśród nominowanych w kategorii najgorszy aktor znalazł się... prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump. Czym zasłużył sobie na nominację?

Już dziś, 22 stycznia, poznamy ostateczne nominacje do najważniejszych filmowych nagród. O statuetkę Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny ma szansę powalczyć „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego, a Joanna Kulig może zostać nominowana jako najlepsza aktorka. Również dziś dowiemy się, kto został wytypowany do walki o antynagrody, czyli Złote Maliny 2019. Te wątpliwe wyróżnienia przyznawane są najgorszym filmom i aktorom, często więc nie są odbierane osobiście. Sama statuetka również nie jest zbyt cenna. Wykonana z tworzywa sztucznego Złota Malina warta jest około 5 dolarów. W tym roku wśród nominowanych filmów znajdziemy między innymi „Holmes and Watson” oraz „Robin Hood: Początek”. Wyjątkowo ciekawie zapowiada się jednak „walka” o nagrodę dla najgorszego aktora i aktorki.

ZOBACZ: "Zimna wojna" bez sans na Oscara ze względu na politykę USA?

Złota Malina
fot. Instagram:@cineadictoss

Donald Trump nominowany do Złotej Maliny

Nie pierwszy raz do Złotych Malin nominowane zostały gwiazdy Hollywood, które przyzwyczajona są raczej do walki o bardziej prestiżowe statuetki. W tym roku w zestawieniu znaleźli się między innymi Johnny Depp (za kompromitujący dubbing w animacji „Gnomeo i Julia: tajemnicza zaginionych krasnali”) oraz Bruce Willis za rolę w „Życzeniu śmierci”. Ciekawostką jest jednak podwójna nominacja dla prezydenckiej pary USA. Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump otrzymał nominację do Złotej Maliny za rolę... samego siebie w dokumencie „Fahrenheit 11/9”. Za rolę w tej samej produkcji nominowana do statuetki dla najgorszej aktorki drugoplanowej została Melania Trump. Już niedługo przekonamy się, czy do Białego Domu trafią dwie Złote Maliny.

ZŁOTE MALINY 2019: Zobacz wszystkie nominacje

RadioZET.pl/MF