Zamknij

"Zniewolona": Białoruski aktor podbił serca polskich widzów. Kim jest Aleksiej Jarowenko?

Sylwia Wamej
26.07.2019 15:07
Aleksiej Jarowenko
fot. Screen YouTube

"Zniewolona" to serial, który w krótkim czasie podbił serca widzów. Obok Kateriny Kowalczuk wielką gwiazdą serialu jest białoruski aktor i wokalista Aleksiej Jarowenko. Co warto o nim wiedzieć?

"Zniewolona: Kim jest Aleksiej Jarowenko?

"Zniewolona" to hit TVP. Serial bardzo szybko podbił serca widzów, a bohaterowie grający główne role stali się rozchwytywani. Nie tylko głośno jest o Katerinie Kowalczuk, aktorce grającej główną rolę, ale również Aleksiej Jarowenko, który jej partneruje na ekranie wyrasta na prawdziwą gwiazdę.

Aleksiej Jarowenko to 32-letni aktor pochodzący z Białorusi. Początkowo jego bliscy myśleli, że Aleksiej zostanie gwiazdą piłki nożnej. Zawodowo grał w piłkę nożną przez 10 lat, jednak wybrał zupełnie inną drogę. W 2012 roku skończył Białoruską Państwową Akademię Sztuki.

Aleksiej szybko zdobył posadę aktora Narodowego Teatru Akademickiego im. Janki Kupały, który jest najstarszym Teatrem Narodowym na Białorusi. W 2012 roku zagrał w filmie "Vyshe neba". Następnie był serial "Moc miłości". To właśnie po tym serialu filmowcy dostrzegli jego talent, który wykorzystali w serialu "Zniewolona". Obok Kateriny Kowalczuk, Aleksiej jest największą gwiazdą ukraińskiego serialu TVP. Oprócz aktorstwa Aleksiej ma jeszcze jedną pasję, którą jest muzyka. Na YouTube można znaleźć sporo nagrań, gdzie Aleksiej gra i śpiewa z zespołem.

"Zniewolona". O czym jest serial?

"Zniewolona" to serial, którego akcja rozgrywa się w XIX wieku. Katerina Wierbickaja to piękna i wykształcona dziewczyna. Zna języki obce, gra na fortepianie i maluje. Jednak zaczyna rozumieć, że talenty oraz pozycja wcale nie poprawiają losu urodzonej w niewoli dziewczynie. Dziewczyna jest własnością Piotra Czerwińskiego, najbogatszego ziemianina. Katerina postanawia walczyć o prawo do szczęścia i decydowania o sobie.

Zagłosuj

Oglądasz serial "Zniewolona"?

Liczba głosów:

RadioZEt.pl/ SW