Zamknij

Zniewolona: tego nie wiedzieliście o serialu. 7 CIEKAWOSTEK na temat ukraińskiego hitu

Maciej Friedrich
09.08.2019 13:40
Zniewolona: tego nie wiedzieliście o serialu. 7 CIEKAWOSTEK na temat ukraińskiego hitu
fot. Instagram

„Zniewolona” to ukraiński serial kostiumowy, który okazał się hitem TVP i podbił serca polskich telewidzów. Historia Katieriny Wierbickajej przyciąga przed ekrany rzesze widzów. Przygotowaliśmy dla was 7 ciekawostek dotyczących produkcji.

Zniewolona” okazała się jednym z największych serialowych hitów TVP. Ukraińska produkcja kostiumowa, której akcja rozgrywa się w XIX wieku, podbiła serca polskich widzów i bije rekordy popularności. Wcielającej się w główną bohaterkę Katerinie Kovalchyk wróży się międzynarodową karierę.

Serial opowiada historię pięknej i wykształconej Katieriny Wierbickajej, która urodziła się w niewoli. Wychowana niczym szlachcianka, jest jednak dziewczyną urodzoną w niewoli, własnością bogatego ziemianina. Postanawia walczyć o wolność i prawo do decydowania o sobie.

Popularność serialu sprawia, że widzowie pragną dowiedzieć się jak najwięcej o kulisach serialu. Zebraliśmy dla Was siedem ciekawostek dotyczących „Zniewolonej”.

Zniewolona: ciekawostki dotyczące serialu

1. Choć trudno w to uwierzyć, premiera drugiego sezonu „Zniewolonej” w Polsce miała miejsce wcześniej niż na Ukrainie. Pierwszy odcinek drugiej serii obejrzymy już 3 sierpnia 2019 roku, podczas gdy ukraińscy widzowie będą musieli poczekać aż do 2 września. Wszystko za sprawą ogromnej popularności serialu w naszym kraju.

2. „Zniewolona” prezentowana była na Festiwalu Filmowym w Cannes, jednym z najbardziej prestiżowych festiwali filmowych świata.

3. Miasteczko Nieżyn na Ukrainie, w którym toczy się akcja „Zniewolonej”, rozkwitło za panowania króla Zygmunta III Wazy. Można w nim obejrzeć XVIII-wieczny sobór, grecką cerkiew czy Monaster, a także Cerkiew Wszystkich Świętych.

4. Gwiazda „Zniewolonej” Kateryna Kovalchuk jest również popularną w mediach społecznościowych modelką. Na jej profilu na Instagramie można obejrzeć często odważne, nagie zdjęcia gwiazdy. 26-latka sama przyznała, że „jest bezpruderyjna”.

5. Serial mimo popularności wzbudza na Ukrainie spore kontrowersje. Krytykom nie spodobało się, że bohaterowie nie mówią językiem ukraińskim, ale po rosyjsku. Prawdopodobnie w ten sposób producenci pragnęli poszerzyć krąg odbiorców.

6. Część widzów zarzuca scenarzystom „Zniewolonej” wzorowanie się na innej popularnej przed laty telenoweli, „Niewolnicy Isaury”. Główna bohaterka brazylijskiego serialu również była niewolnicą,  w której podkochiwał się właściciel, a której pomagała kucharka. W sieci pojawiły się złośliwe komentarze, że nawet waga kucharek z obu produkcji jest zbliżona.

7. Popularność „Zniewolonej” w Polsce jest tak duża, że główni bohaterowie stali się dla polskich widzów prawdziwymi gwiazdami. W głównym wydaniu „Wiadomości” pojawiła się informacja, że aktorzy „Zniewolonej” przyjadą do Polski.

Zagłosuj

Oglądasz serial "Zniewolona"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF