Zamknij
Żużel - kadr z filmu
13 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Kino Świat

„Żużel” Doroty Kędzierzawskiej to długo oczekiwany polski film, poświęcony miłości i pasji do sportu, jakim są wyścigi żużlowe. Nowa produkcja w gwiazdorskiej obsadzie pokaże jak od kulis wygląda jeden z najpopularniejszych w Polsce sportów.

„Żużel” to nowy polski film, poświęcony miłości do sportu na dwóch kółkach. Produkcja opowie losy mistrza motocyklowego, którego pogodny sposób bycia oraz sukcesy na torze żużlowym zjednują mu uśmiechy kobiet i spojrzenia spode łba rywali. Lowa pod szelmowskim uśmiechem skrywa jednak rany przeszłości. Nie tylko widma kontuzji i wypadków. Sprawy jeszcze mocniej skomplikują się, gdy chłopak pozna młodą dziewczynę, która zawróci mu w głowie. Czy jednak miłość do kobiety będzie silniejsza niż miłość do rywalizacji? Przed bohaterem poważna próba charakteru. 

Reżyserka Dorota Kędzierzawska w następujących słowach opisuje głównego bohatera i przedstawiony w filmie świat:

Zafascynowała mnie postawa młodych ludzi, którzy związują się z żużlem. Żyją w innym świecie, tempie i rzeczywistości. Pasji i determinacji, z którą wchodzą w to niebezpieczne życie, można im tylko pozazdrościć”.

Reżyserka podkreśla też, że „Żużel” będzie pierwszym od przeszło 70 lat filmem fabularnym, podejmującym temat zawodów żużlowych, co równocześnie napawa ekscytacją i trwogą, czy produkcja ukaże ten świat z należytym szacunkiem.

„Żużel” – plakat

W sieci pojawił się właśnie pierwszy oficjalny plakat filmu. Materiał prezentuje się następująco:

„Żużel” – obsada i ekipa

Pomysł na film powstał w głowie Doroty Kędzierzawskiej, scanarzystki i reżyserki najlepiej znanej z takich projektów jak „Pora umierać”, „Wrony” czy „Jutro będzie lepiej”.

W roli głównej na ekranie zobaczymy Tomasza Ziętka, który coraz prężniej pojawia się w rodzimych produkcjach. W ostatnich latach mogliśmy oglądać go chociażby w takich filmach jak: „Boże Ciało”, „Konwój” czy „Cicha noc”. Partnerować mu będą: Jagoda Porębska – najlepiej znana z „M jak miłość” aktorka w debiucie wielkoekranowym,  Paweł Wilczak („Pan T”, „Usta Usta”, „Kasia i Tomek”), Mateusz Kościukiewicz („Magnezja” „Twarz”) czy Karolina Gruszka („Skłodowska-Curie”, „Szczęście Świata”).

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Żużel” – kiedy premiera?

Premiera filmu przewidziana jest na 16 lipca.

Czytaj także: "Black Panther 2" - gwiazdor serialu Netflix przeciwnikiem Wakandy w filmie Marvela?

RadioZET.pl/informacja prasowa Kino Świat