Zamknij

Oscary 2019: Rami Malek najlepszym aktorem pierwszoplanowym

Redakcja
25.02.2019 04:48
Oscary 2019: Rami Malek najlepszym aktorem pierwszoplanowym
fot. USA TODAY Network/Sipa USA/East News

Tegoroczna gala rozdania Oscarów zapewniła wiele emocji. Walka w kategorii „Najlepszy aktor pierwszoplanowy” była wyrównana. Statuetkę zdobył Rami Malek za doskonałą kreację w „Bohemian Rhapsody”.

91. gala rozdania Oscarów zapowiadała się bardzo ciekawie już po ogłoszeniu nominacji. Choć branża filmowa miała swoich faworytów, w niemal każdej ważniejszej kategorii ciężko było wyznaczyć jednoznacznego faworyta. Wyjątkowo wyrównana walka o statuetkę zapowiadała się w kategorii „Najlepszy aktor pierwszoplanowy”. Nominowani byli: Rami Malek za rolę w „Bohemian Rapsody”, Viggo Mortenses za „Green Book”, Christian Bale („Vice”), Willem Dafoe („At eternity's gate”) oraz Bradley Cooper („Narodziny gwiazdy”).

Oscar 2019 dla najlepszego aktora pierwszoplanowego

Trzeba przyznać, że w tym roku mogliśmy obserwować starcie uznanych już nazwisk. Ostatecznie z Oscara 2019 dla najlepszego aktora może cieszyć się Rami Malek. Aktor otrzymał nagrodę za kreację  w filmie „Bohemian Rhapsody”

Aktor egipskiego pochodzenia w filmie fabularnym zadebiutował rolą w „Nocy w muzeum” w 2006 roku. Od 2015 roku gra w doskonale przyjętym serialu telewizyjnym „Mr. Robot”, na swoim koncie ma również kreacje w „Oldboyu” oraz „Papillon”. Krytyków Malik zachwycił idealnym odwzorowaniem charakterystycznych ruchów i mimiki Freddy'ego Mercury'ego. Tym samym aktor zdobył czwartą statuetkę dla „Bohemian Rhapsody”.

Zobacz wszystkich nagrodzonych: LISTA ZWYCIĘZCÓW OSCARY 2019

Rami Malek
fot. Rex Features/East News

Zobacz wszystkich nagrodzonych: LISTA ZWYCIĘZCÓW OSCARY 2019

RadioZET.pl/MF