Zamknij

Horoskop - Koziorożec (22 grudnia - 19 stycznia)

Jolanta Waligóra
27.02.2020 12:57
Horoskop - Koziorożec (22 grudnia - 19 stycznia)
fot. PIXABAY

Horoskop dla Koziorożca dzienny, horoskop tygodniowy, horoskop miesięczny dostępny na stronie radiozet.pl. Jaki jest zodiakalny Koziorożec? Przedstawiamy wszystko o cechach charakteru Koziorożca, wadach, zaletach, miłości i pracy. Na radiozet.pl można znaleźć także opisowy horoskop dla Koziorożca, charakterystykę osób spod tego znaku zodiaku oraz dokładne daty.

Jaki jest Koziorożec? Horoskop dzienny, horoskop tygodniowy i horoskop miesięczny dla znaku zodiaku Koziorożec dostępny na radiozet.pl. Sprawdzamy wszystko o cechach charakteru Koziorożca, miłości i pracy.

Koziorożec – opisowy horoskop i cechy charakteru osób spod znaku zodiaku Koziorożec

Wedle horoskopu znak zodiaku Koziorożec przypada wszystkim osobom urodzonym pomiędzy 22 grudnia a 19 stycznia. Osoby spod tego znaku nie znoszą zmian. W życiu Koziorożec ceni sobie przede wszystkim stałość, dlatego wszelkie przemiany nie są przez niego mile widziane i nie za dobrze na nie reaguje. Wpływ na to ma fakt, że zodiakalne Koziorożce źle radzą sobie w dopasowaniu do nowej sytuacji i warunków. Niewątpliwie sprawia im to niemały problem. Dlatego, jeśli osoby spod tego znaku zodiaku wiedzą, że czekają ich nieuniknione zmiany, starają się je jak najdłużej odwlec.

Koziorożce są racjonalistami – mocno stąpają po ziemi i daleko im do bujania w obłokach. Na co dzień raczej nie marzą i nie fantazjują. Zodiakalne Koziorożce skupiają się przede wszystkim na tym, co jest teraz. W życiu zdecydowanie kierują się nie sercem, a rozumem.

W Koziorożcu silne zakorzenione jest poczucie odpowiedzialności. Starannie i sumiennie wykonują powierzone im zadania i obowiązki. Zodiakalnego Koziorożca niewątpliwie symbolizuje także pracowitość. Nie szuka łatwych rozwiązań. Irytują go osoby, którym sukces przychodzi łatwo i bez większego wysiłku. Koziorożce uważają, że najważniejsza jest ciężka praca i tylko dzięki niej można osiągnąć wszystko, czego się pragnie.

Według horoskopu Koziorożce są również bardzo samodzielne. Rzadko korzystają z czyjejś pomocy. Czasem nawet takie działania uważają za oznakę słabości. Zodiakalne Koziorożce mają bardzo silne osobowości i zdarza się, że są uparte.

Warto także zaznaczyć, że osoby urodzone pod znakiem zodiaku Koziorożec, mimo że z reguły są spokojne, mogą bywać także wybuchowe i impulsywne. W takich sytuacjach lepiej nie wchodzić im w drogę, tylko dać im czas na ochłonięcie i poczekać, aż emocje opadną.

Zodiakalne Koziorożce są także niezwykle miłe i sympatyczne. Wiele osób może je jednak odbierać jako chłodne i zdystansowane. Nie można jednak zapominać, że pod tą powłoką kryje się czułość, którą nie wszyscy potrafią dostrzec.

Koziorożec – miłość

Miłość dla Koziorożca jest ważna. Mimo że wiele osób zodiakalnych Koziorożców postrzega za chłodne i zdystansowane, to pod tą powłoką kryje się prawdziwa czułość. Żeby jednak zdobyć serce Koziorożca i rozkochać go w sobie, trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość. Zodiakalne Koziorożce potrzebują dużo czasu, by zaufać i otworzyć się przed drugą osobą. Jeśli jednak to zrobią, potrafią być bardzo czułe.

Sam Koziorożec raczej nie będzie zabiegał o względy drugiej osoby. Osoby spod tego znaku zodiaku skupiają się przede wszystkim na karierze i rozwoju osobistym. Jeśli zatem spodoba nam się Koziorożec, nie warto czekać na jego ruch, tylko wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć flirtować.

Kobieta Koziorożec w miłości jest bardzo ostrożna. Chce mieć pewność, że w odpowiedniej osobie ulokuje swoje uczucia. Nie chce, by ktoś ją skrzywdził, boi się zranienia. Zodiakalne Koziorożce rozumieją, że każdy związek przeżywa wzloty i upadki. Dlatego podczas kłótni nie wycofują się, ale stawiają na rozmowę.

Mężczyzna Koziorożec czasem ma problem w oddzieleniu życia prywatnego od zawodowego, które jest dla niego tak ważne. Osoby, które chcą związać się ze zodiakalnym Koziorożcem, powinny być cierpliwe. Mężczyźni potrzebują sporo czasu, żeby komuś zaufać i kogoś pokochać. Jeśli już to zrobią, można na nich liczyć w każdej sytuacji.

Horoskop Koziorożec – praca

Praca dla Koziorożca zawsze stoi na pierwszym miejscu. Ma wielkie ambicje i dąży do tego, by być podziwianym oraz szanowanym. Nie spocznie, póki nie osiągnie swoich celów. Jest bardzo pracowity, sumienny i rzetelny – prawdziwy skarb dla pracodawców.

Koziorożec dąży także do zdobycia władzy. Lubi sprawować nad kimś kontrolę i niezwykle dobrze czuje się jako lider. Jeśli po drodze spotka jakąś trudność, nie spocznie, póki jej nie pokona. Zodiakalne Koziorożce mają skłonności do poświęcania rodziny czy zdrowia dla własnej kariery zawodowej. Osoby spod tego znaku zodiaku powinny poszukać takiej pracy, w której wymagana jest dyscyplina, a ceniona wytrwałość oraz pracowitość. Koziorożce mogą być zatem dobrymi analitykami, architektami, dekoratorami wnętrz, archeologami, inżynierami. Dobrze sprawdzą się także w roli bankowca, dyrektora naczelnego, menadżera oraz polityka.

Horoskop Koziorożec – charakterystyka znaku zodiaku

Żywiołem Koziorożca jest Ziemia, a planetą rządzącą Saturn. Szczęśliwym metalem dla osób spod tego znaku zodiaku jest ołów, a kamieniem czarny onyks. Kolor dla zodiakalnych Skorpionów to czarny, a pora roku to zima. Znaki zgodne z Koziorożcem to Byk oraz Panna. Znaki niezgodne to natomiast Baran, Rak oraz Waga.

Znane osoby spod znaku zodiaku Koziorożec to m.in. Elvis Presley, Marilyn Manson, Al Capone, Muhammad Ali, Humphrey Bogart, Kit Harrington, Marlene Dietrich, Mel Gibson, Anna Przybylska oraz Joanna Brodzik.

RadioZET.pl