1/3 policyjnych radiowozów nie nadaje się do jazdy

20.11.2018 09:48

O stanie polskich aut policyjnych w ubiegłym tygodniu poinformował Jarosław Zieliński. Wiceminister MSWiA zapowiedział, że jedna trzecia samochodowego taboru policyjnego zostanie wymieniona.

radiowozy policyjne fot. Shutterstock

Jarosław Zieliński wyjaśnił, że na specjalny program modernizacji służb mundurowych rząd przeznaczy ponad 9 mld zł. Projekt niesie za sobą m.in. budowanie nowych komisariatów, posterunków czy nowego sprzętu. Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji zapowiedział, że w ramach tego projektu jedna trzecia taboru samochodowego zostanie wymieniona.

Modernizacja jest konieczna. Nowe inwestycje będą stanowić jeszcze lepszą ochronę przed np. zdarzeniami o charakterze terrorystycznym. Inicjatywa niesie za sobą zakup sprzętu codziennego użytku, takiego jak radiowozy, z których korzystają m.in. policjanci z drogówki. Na chwilę obecną do kolejnych województw trafiają nowe samochody BMW serii 3 dostarczane przez MSWiA. Pomimo wielu wypadków z udziałem tych pojazdów nieoznakowane radiowozy doskonale spisują się na drogach krajowych, ekspresowych czy autostradach.

TO TAKŻE CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW

Oceń
Tagi