Zamknij

1/3 policyjnych radiowozów nie nadaje się do jazdy

Redakcja
20.11.2018 09:48
radiowozy policyjne
fot. Shutterstock

O stanie polskich aut policyjnych w ubiegłym tygodniu poinformował Jarosław Zieliński. Wiceminister MSWiA zapowiedział, że jedna trzecia samochodowego taboru policyjnego zostanie wymieniona.

Jarosław Zieliński wyjaśnił, że na specjalny program modernizacji służb mundurowych rząd przeznaczy ponad 9 mld zł. Projekt niesie za sobą m.in. budowanie nowych komisariatów, posterunków czy nowego sprzętu. Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji zapowiedział, że w ramach tego projektu jedna trzecia taboru samochodowego zostanie wymieniona.

Modernizacja jest konieczna. Nowe inwestycje będą stanowić jeszcze lepszą ochronę przed np. zdarzeniami o charakterze terrorystycznym. Inicjatywa niesie za sobą zakup sprzętu codziennego użytku, takiego jak  radiowozy, z których korzystają m.in. policjanci z drogówki. Na chwilę obecną do kolejnych województw trafiają nowe samochody BMW serii 3 dostarczane przez MSWiA. Pomimo wielu wypadków z udziałem tych pojazdów nieoznakowane radiowozy doskonale spisują się na drogach krajowych, ekspresowych czy autostradach.

TO TAKŻE CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW