11-letni kartingowiec zginął na torze Fernando Alonso

24.04.2017 09:29

W weekend na torze kartingowym Fernando Alonso doszło do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem 11-letniego hiszpańskiego kierowcy. Informacje o śmierci Gonzalo Basurto potwierdziła Hiszpańska Federacja Sportów Motorowych.

11-letni kartingowiec zginął na torze Fernando Alonso fot. materiały prasowe

Młody kierowca odbywał prywatne treningi przed startem w Asturian Karting Championship. W ich trakcie doszło do wypadku. Gokart Gonzalo dachował, przygniatając go. Wszczęto w tej sprawie postępowanie. Jak na razie Hiszpańska Federacja Sportów Motorowych nie podała dokładnych informacji dotyczących okoliczności zdarzenia, publikując jedynie poniższy komunikat:

"

Hiszpańska Federacja Sportów Motorowych chce wyrazić ból i zaniepokojenie utratą Gonzalo, jednocześnie dziękując za otrzymane gesty wrażliwości i zrozumienia.

Organizatorzy różnorodnych zawodów odbywających się dzisiaj oddają cześć młodemu kierowcy jako wyraz nieodwracalnego bólu, w którym jednoczy się cała rodzina sportów motorowych.

RFEdea przy współpracy z Federacją Samochodową Księstwa Asturii oraz FIA analizuje tragiczny wypadek, by wkrótce podać więcej szczegółów dotyczących tego tragicznego zdarzenia.

Składamy nasze najgłębsze kondolencje. Odpoczywaj w spokoju, Gonzalo. "

O tym, jak niebezpieczna potrafi być jazda na gokartach można przekonać się oglądając różne filmiki, w tym ten:

W Formule 1 w 2014 roku doszło do pierwszego śmiertelnego w skutkach wypadku od 21 lat. Kierowca, Jules Bianchi w ciężkim stanie trafił do szpitala. Zmarł parę miesięcy później.

Co nie zmienia faktu, że wyścigi spośród różnych sportów motorowych są relatywnie bezpieczne, czego nie można powiedzieć o rajdach. W przypadku tych ostatnich, wypadnięcie z drogi niejednokrotnie oznacza uderzenie w drzewo. Tym samym odsetek śmiertelnych wypadków jest znacznie wyższy. 

RadioZET/MS

Zagłosuj

Pozwolilibyście dziecku na ściganie się na gokartach?

Oceń