2,5-latek wbiegł pod koła BMW. Refleks kierowcy zapobiegł potrąceniu

15.09.2017 11:59

W Przemyślu, 14 września 2017 roku, kierowca siedzący za kierownicą samochodu osobowego marki BMW uniknął potrącenia 2,5-letniego dziecka, które wbiegło wprost pod jego koła.

2,5-latek wbiegł pod koła BMW. Refleks kierowcy zapobiegł potrąceniu fot. kadr z wideo

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane kamerą pokładową umieszczoną w pojeździe. Gdyby nie błyskawiczna reakcja kierowcy BMW, niewykluczone, że doszłoby do bardzo groźnego w skutkach potrącenia. Nawet dorosły człowiek w starciu z samochodem ma nikłe szanse na uniknięcie poważnego uszczerbku na zdrowiu, już nie wspominając o dziecku:

Niestety nieodpowiedzialni rodzice nie pilnowali swojej pociechy wystarczająco uważnie, przez co doszło do tego incydentu. Ten film może stanowić przestrogę nie tylko dla wszystkich osób mających dzieci, ale także dla tych, którzy np. używają telefonów komórkowych podczas jazdy. Wystarczy chwila nieuwagi i na reakcję może być zbyt późno.

Co ciekawe, zważywszy na relatywnie dużą liczbę wypadków, do których dochodzi z udziałem przechodniów, producenci zaczęli stosować w swoich samochodach aktywne maski. W momencie zderzenia podnoszą się one i w efekcie zwiększają obszar deformacji, amortyzując uderzenie.

RadioZET/MS

Znasz się na znakach drogowych? Rozwiąż quiz:

QUIZ: Czy znasz się na znakach drogowych? fot. pixabay
Oceń