Zamknij

20-latek nadział się na barierkę ochronną. Identyczny wypadek miał Robert Kubica [FOTO]

Redakcja
27.11.2018 14:26
wypadek
fot. policja.pl

W Woli Mysłowskiej (woj. lubelskie) doszło do dramatycznego wypadku z udziałem 20-latka. Mężczyzna kierujący Fiatem Seicento uderzył w metalowo-betonową barierę na moście.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 20-latek prowadzący samochód osobowy marki Seicento zjechał na lewą stronę i uderzył w metalowo-betonową barierę mostu. Siła uderzenia była tak duża, że elementy bariery dostały się do wnętrza pojazdu. Kierowca doznał poważnych obrażeń i został przetransportowany do szpitala.

Teraz funkcjonariusze prowadzą postępowanie, ustalając okoliczności wypadku. Mundurowi sprawdzą, dlaczego 20-latek zjechał na lewą stronę jezdni i uderzył w barierę.

68-138334
fot. policja.pl

Zdarzenie przypomina wypadek Roberta Kubicy z lutego 2011 roku. Podczas rajdu Ronde di Andora polski kierowca uderzył lewą stroną samochodu w barierę, która przeszła przez auto, przez co krakowianin doznał wielomiejscowych złamań prawej ręki i nogi oraz uszkodzenia kości dłoni.

Po ośmiu latach od wypadku Kubica wrócił do Formuły 1, zostając jednym z podstawowych kierowców Williamsa na sezon 2019.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

 RadioZET.pl/lubelska.policja.gov.pl/MW