Zamknij

200 najnowszych modeli samochodowych – targi Fleet Market 2017

Redakcja
06.11.2017 08:22
200 najnowszych modeli samochodowych – targi Fleet Market 2017

Zakup samochodu to emocje, kto wie, czy nie większe, jeżeli ma to być samochód firmowy. Trzeba wszystko skalkulować, przemyśleć, poczytać o tym samochodzie, a na koniec najlepiej go zobaczyć. Na targach Fleet Market możesz to wszystko zrobić jednego dnia. 

Biznesmeni, osoby prowadzące własne firmy czy nawet osoby wykorzystujące w pracy samochody służbowe, są z reguły zapracowani. Nie mają czasu, aby odwiedzać salony, oglądać samochody, porównywać oferty, wersje wyposażenia, warianty silnikowe itp. A gdzie ubezpieczenie, rodzaj finansowania i to wszystko, co z samochodem związane?

Fleet Market to właśnie impreza dla tych wszystkich, którzy mają samochody w firmie i chcą je wymienić na nowe, którzy nie mają i szukają nowych aut. Chcą się dowiedzieć jakie samochody pojawiły się na rynku, co oferują, jakie mają silniki. W jednym miejscu istnieje szansa na porównanie konkurujących ze sobą modeli. Możesz wysiąść z jednego samochodu i po przejściu kilku kroków wsiąść do drugiego. Nic nie zastąpi bezpośrednich wrażeń, szczególnie, jeżeli z jednego samochodu przechodzisz do następnego. Tym bardziej, że większość samochodów prezentowanych podczas targów, to modele nowe, nawet premierowe. Już od dziewięciu lat importerzy wybierają targi Fleet Market jako miejsce do zaprezentowania premier motoryzacyjnych. 

W tym roku potwierdzone modele premierowe to m.in Audi A8, BMW X3, Citroën C3 Aircross, DS 7 Crossback, Ford GT, Ford Fiesta Vignale, Hyundai Kona, Hyundai i30N, KIA Stinger, KIA Stonic, Mercedes Klasy X, Nissan Leaf, Opel Insignia GSi, SEAT Arona, Škoda Karoq, Volkswagen Polo, Volkswagen Amarok Aventura Exclusive czy Opel Vivaro Tourer

Poza tym na targach Fleet Market będzie można zobaczyć modele ekologiczne, specjalistyczne, czy limuzyny. Zaprezentowane zostaną między innymi: Toyota Prius Plug- In, Lexus NX, Renault Zoe, Lexus LS, Volkswagen T-Roc, Audi TT, Opel Combo Izoterma. Volvo S90 czy Iveco Daily. Wybierzemy limuzynę dla prezesa, SUV-a dla siebie, małe auto dla pracownika, dostawcze ze specjalistyczną zabudową dla brygady. Słowem, wszystkie samochody w jednym miejscu, ale to nie wszystko.

Samochody zdaniem wielu osób, przestały być tylko narzędziem, stały się usługą. Dlatego, mimo że część zagospodarowana przez importerów stanowi znaczną część ekspozycji, to Fleet Market to znacznie więcej. Eksperci od finansowania, leasingu, wynajmu czy szacowania wartości, za jaką po kilku latach będziemy mogli sprzedać nasz samochód, także będą mieli swoje stoiska. Będzie można dowiedzieć się, czym leasing różni się od kredytu, a ten od wynajmu. Specjalnie dla gości specjaliści od finansów będą mogli przeprowadzić symulację finansowania dla wybranego modelu. Zobaczymy ile samochód będzie nas kosztował miesięcznie, co wejdzie w skład raty, i czy w jednej opłacie będziemy mogli zawrzeć sezonową wymianę opon. Będzie można sprawdzić, czy samochód musimy kupować, a może bez wpłacania pieniędzy możemy nim jeździć?

Targi to także dostępna dla gości część konferencyjna. Tegoroczny panel konferencyjny skupi się przede wszystkim wokół takich zagadnień jak: oferta finansowania samochodów do firm z sektora MŚP. Przedstawimy oferty programów finansowych importerów, a także firm leasingowych i car fleet management. Eksperci omówią zalety fiskalne tego typu rozwiązań. Jak zawsze nie zabraknie analizy nadchodzących w 2018 roku zmian prawnych i podatkowych, ze szczególnym uwzględnieniem zmian w podatku VAT, PIT i CIT.

Tomasz Siwiński, magazyn Fleet