24-latka potrąciła policjanta. Wiozła go na masce kilka kilometrów

29.05.2017 13:46

Funkcjonariusz policji przez kilka kilometrów jechał na masce samochodu kierowanego przez 24-letnią kobietę, która pomimo wezwań nie zatrzymała się do kontroli.

24-latka potrąciła policjanta. Wiozła go na masce kilka kilometrów fot. policja.pl

Do zdarzenia doszło w miejscowości Rozgół w powiecie koneckim. Podczas kontroli pojazdów na drodze krajowej numer 74 zauważono Volkswagena Golfa z niesprawnym światłem mijania. Jego kierowca zignorował sygnał do zatrzymania. Rozpoczął się pościg. Kierującemu niemieckim hatchbackiem szybko udało się zniknąć z pola widzenia funkcjonariuszy. O sytuacji poinformowane zostały pozostałe patrole znajdujące się w okolicy Sielpi. Jeden z nich na drodze leśnej zauważył podejrzanego, stojącego przy samochodzie marki Mazda, w którym siedziała kobieta.

Policjant po cywilu podszedł do zaparkowanych aut i przedstawił się. Na reakcję nie trzeba było długo czekać – mężczyzna uciekł do Mazdy, wskakując na tylną kanapę. Kierująca cofnęła wycofała autem, po czym ruszyła na przód i uderzyła policjanta zderzakiem, w rezultacie czego wylądował on na masce, chwytając za jej brzeg. Pomimo wezwań policjanta do zatrzymania się oraz strzału z broni służbowej oddanego przez innego funkcjonariusza, kobieta nie zatrzymała się. Z leśnej drogi wyjechała na asfaltową.  

Usiłowała zrzucić mundurowego przyspieszając i hamując. Kierująca dopiero kilkanaście kilometrów dalej, w miejscowości Jacentów, zatrzymała samochód. Jej pasażer zabrał torbę i uciekł z nią do pobliskiego lasu. Policjant z kolei zszedł z maski i dokonał zatrzymania kobiety, która następnie została przewieziona do komendy policji. Była trzeźwa.

Mężczyznę ujęto po kilkugodzinnych poszukiwaniach. Został zatrzymany w lesie na mokradłach. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego, notowany wielokrotnie z ustawy o narkomani. W 2016 roku znalazł się w podobnej sytuacji – jadąc motocyklem nie zatrzymał się do kontroli drogowej, w następstwie czego otrzymał półroczny zakaz prowadzenia pojazdów.

Para usłyszała zarzuty.

RadioZET/policja.pl/MS

Oceń