27-latka dachowała skradzionym BMW X5

09.08.2017 10:30

W czwartek, 3 sierpnia 2017 roku, policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego, jakie miało miejsce na obwodnicy Stargardu. Kobieta kierująca BMW X5 dachowała po tym, jak straciła panowanie nad autem na łuku drogi.

27-latka dachowała skradzionym BMW X5 fot. policja.pl

Szczęśliwie dla niej, nie doznała poważniejszych obrażeń ciała. Jednak tym, co wzbudziło czujność policjantów, był brak dokumentów, w tym prawa jazdy oraz dowodu rejestracyjnego luksusowego auta na niemieckich numerach. Mało tego – w trakcie oględzin ustalono, że w samochodzie odcięto kabel od GPS. W trakcie przeprowadzania kolejnych czynności służbowych sprawdzono, czy ten egzemplarz BMW X5 nie widniał w rejestrze jako auto kradzione.

Wkrótce okazało się, że rzeczywiście – samochód o wartości ponad 120 000 zł został kilka godzin wcześniej skradziony w Hamburgu. Zważywszy na zebrane dowody, kobiecie postawiono zarzut kradzieży z włamaniem i osadzono w areszcie policyjnym. Auto z kolei zabezpieczono i wysłano do prawowitego właściciela. Na wniosek komendanta i prokuratora w stosunku do 27-latki zastosowano środek zapobiegawczy w postaci trzech miesięcy tymczasowego aresztu. Za popełnione przestępstwa, obywatelce Litwy grozi nawet do 9 lat więzienia.

RadioZET/MS

Oceń