55 warsztatów w Warszawie zaprasza na bezpłatne diagnozy

22.08.2017 13:52

W poniedziałek, 21 sierpnia 2017 roku, pierwszy raz na tak dużą skalę, ruszyła akcja bezpłatnych badań diagnostycznych pojazdów. Kierowcy w jednym z 55 warsztatów mogą w samochodach i motocyklach za darmo sprawdzić emisję spalin, ustawienie świateł i ciśnienie w oponach.

55 warsztatów w Warszawie zaprasza na bezpłatne diagnozy fot. materiały prasowe

Akcja realizowana jest dzięki współpracy miasta stołecznego Warszawy z Przemysłowym Instytutem Motoryzacji (PIMOT) i potrwa do końca wakacji, czyli do 2 września 2017 roku, o czym wspomniał Bogusław Pijanowski, zastępca Dyrektora ds. Rozwoju i Wdrożeń w Przemysłowym Instytucie Motoryzacji:

"

Przemysłowy Instytut Motoryzacji wspiera ważne inicjatywy związane z bezpieczeństwem transportu. Od wielu lat prowadzimy zaawansowane prace badawcze w tym zakresie. Staramy się również uświadamiać, jak duży wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego ma stan techniczny pojazdów "

Do skorzystania z darmowych diagnoz zachęca także Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy:

"

To kolejne nasze działanie, które prowadzimy w ramach kampanii „Oddychaj Warszawo”. Głównymi źródłami zanieczyszczeń powietrza są transport indywidualny oraz niskiej jakości węgiel i odpady spalane w piecach. W walce o czyste powietrze bardzo dużo zależy od mieszkańców, od ich codziennych postaw, takich jak dbanie o sprawny samochód, korzystanie z transportu publicznego, wymiana źródła ciepła na bardziej ekologiczne, czy docieplenie budynków. "

To jeden z trzech obszarów w zakresie, którego przeprowadzane są czynności mające na celu poprawę jakości powietrza w Warszawie. Składają się na nie: transport, zieleń i energia. Budżet programu inwestycyjnego ma wartość 16 miliardów złotych. W ramach akcji diagności w samochodach sprawdzą poziom emisji spalin, ustawienie świateł i ciśnienie w oponach, przy okazji informując właścicieli na temat stanu technicznego powyższych elementów oraz tego, jak należy je użytkować.

Listę stacji diagnostycznych objętych akcją znajdziemy pod tym adresem.

RadioZET/um.warszawa.pl/MS

Oceń