58 osób na jednym motocyklu. Co może pójść nie tak?

24.11.2017 10:09

W sieci pojawiło się nagranie, na którym zobaczymy jak 58 kaskaderów z Army Service Corps Tornadoes usiłuje pobić rekord świata w jeździe na motocyklu o pojemności 500 cm3.

 58 osób na jednym motocyklu. Co może pójść nie tak? fot. kadr z wideo

Indyjski „Korpus Służby Wojskowej Tornados” to zespół złożony ze śmiałków, specjalizujących się w różnorodnych popisach kaskaderskich. W ramach ostatniej próby pobicia światowego rekordu, 58 mężczyzn jednocześnie poruszało się motocyklem o pojemności 500 cm3. Udało im się wspólnie pokonać 1500 metrów.

Głos w sprawie nagrania zabrali przedstawiciele Guinness World Records – potwierdzili otrzymanie aplikacji, jednak wciąż mają przed sobą dopięcie wielu formalności. Obecny rekord we wspomnianej wcześniej kategorii należy do Indyjskiego Korpusu Armii Daredevil. W 2013 roku 56 mężczyzn wspólnie podróżowało jednym motocyklem.

Army Service Corps Tornadoes podjęło próbę pobicia rekordu w dniu 19 listopada 2019 roku. Do tego celu wykorzystano Royal Enfielda na płycie lotniska w Bangaluru, należącym do sił powietrznych. Pojazd został zmodyfikowany – zamontowano w nim specjalną platformę, pod którą zamontowano opony. Każda osoba z zespołu ze względów bezpieczeństwa była zobligowana do noszenia kasku. Na ich czele stał lider – major Bunny Sharma (w białym kasku z zamontowaną kamerą):

Przygotowania do podjęcia tej próby trwały 10 miesięcy, podczas których wszystkie osoby z liczącego 150 ludzi zespołu, poświęcały czas na treningi, kosztem snu i życia rodzinnego. Jeśli rekord zostanie oficjalnie zatwierdzony, będzie to kolejne tego rodzaju osiągnięcie, spośród pozostałych 19.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Jeździsz na motocyklu?

Oceń