Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

58 osób na jednym motocyklu. Co może pójść nie tak?

24.11.2017 10:09
xxx zet

W sieci pojawiło się nagranie, na którym zobaczymy jak 58 kaskaderów z Army Service Corps Tornadoes usiłuje pobić rekord świata w jeździe na motocyklu o pojemności 500 cm3.

 58 osób na jednym motocyklu. Co może pójść nie tak? fot. kadr z wideo

Indyjski „Korpus Służby Wojskowej Tornados” to zespół złożony ze śmiałków, specjalizujących się w różnorodnych popisach kaskaderskich. W ramach ostatniej próby pobicia światowego rekordu, 58 mężczyzn jednocześnie poruszało się motocyklem o pojemności 500 cm3. Udało im się wspólnie pokonać 1500 metrów.

Głos w sprawie nagrania zabrali przedstawiciele Guinness World Records – potwierdzili otrzymanie aplikacji, jednak wciąż mają przed sobą dopięcie wielu formalności. Obecny rekord we wspomnianej wcześniej kategorii należy do Indyjskiego Korpusu Armii Daredevil. W 2013 roku 56 mężczyzn wspólnie podróżowało jednym motocyklem.

Army Service Corps Tornadoes podjęło próbę pobicia rekordu w dniu 19 listopada 2019 roku. Do tego celu wykorzystano Royal Enfielda na płycie lotniska w Bangaluru, należącym do sił powietrznych. Pojazd został zmodyfikowany – zamontowano w nim specjalną platformę, pod którą zamontowano opony. Każda osoba z zespołu ze względów bezpieczeństwa była zobligowana do noszenia kasku. Na ich czele stał lider – major Bunny Sharma (w białym kasku z zamontowaną kamerą):

Przygotowania do podjęcia tej próby trwały 10 miesięcy, podczas których wszystkie osoby z liczącego 150 ludzi zespołu, poświęcały czas na treningi, kosztem snu i życia rodzinnego. Jeśli rekord zostanie oficjalnie zatwierdzony, będzie to kolejne tego rodzaju osiągnięcie, spośród pozostałych 19.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Jeździsz na motocyklu?

Oceń