Zamknij

62-latek potrącił kobietę na pasach. Kierowca jechał wprost na nią [WIDEO]

Redakcja
28.11.2018 15:33
wypadek na przejściu dla pieszych
fot. kadr z wideo

41-latka została potrącona na przejściu dla pieszych w Łukowie. Kierujący Nissanem 62-latek tłumaczył się policji, że kobieta nagle weszła na ulicę wprost pod jego samochód.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna dojeżdżając do przejścia dla pieszych, nie zachował szczególnej ostrożności i pomimo obowiązku ustąpienia pierwszeństwa, potrącił kobietę na pasach. 62-latek wyjaśniał mundurowym, że 41-latka wtargnęła na przejście bezpośrednio pod jego auto.

Na szczęście cała sytuacja została zarejestrowana przez kamerę miejskiego monitoringu. Na nagraniu widzimy, że było zupełnie inaczej. Kobieta, która spokojnie przechodziła przez pasy, była już na środku jezdni, gdy nadjechał samochód. Mężczyzna nie podjął nawet próby hamowania. W tym samym czasie na przeciwnym pasie ruchu przepisowo zatrzymał się pojazd nauki jazdy. 41-latka z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Natomiast 62-letni kierowca stracił prawo jazdy. Sprawa trafiła do sądu. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/lubelska.policja.gov.pl/MW