Zamknij

64-letni mężczyzna oszukiwał na egzaminie prawa jazdy. Miał kamerę i mikrofon

Redakcja
15.03.2018 13:49
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego
fot. Piotr Kamionka REPORTER

Starszy mężczyzna próbował oszukiwać w oddziale siedleckiego WORD-u na egzaminie teoretycznym na prawo jazdy. 64-latek używał kamery i mikrofonu. Na gorącym uczynku przyłapał go egzaminator. Mężczyźnie grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w Garwolinie, oddziale siedleckiego WORD-u. Uwagę egzaminatora przykuł jeden z kandydatów ubiegających się o prawo jazdy. Podczas egzaminu teoretycznego starszy mężczyzna wykazywał się niewiarygodną szybkością rozwiązywania testu.

— Z całym szacunkiem dla wszystkich seniorów, ale w tym wieku oni nie są tacy szybcy jak błyskawica — mówił egzaminator. — Jeżeli ja nie zdążyłem przeczytać jeszcze pytania, a stojący obok mężczyzna już udzielał odpowiedzi i przechodzi do kolejnego pytania, coś mi zaświtało.

Jak się okazało, 64-latek ukrywał pod swetrem cały sprzęt: kamerę, mikrofon oraz antenę. Tajemnicą pozostaje tożsamość osoby, która udzielała odpowiedzi. W trakcie poszukiwania pomocnika przez policję niedoszły kierowca czeka na rozprawę.

Za popełnione przestępstwo grozi mu do trzech lat więzienia. Podczas przesłuchania mężczyzna był zaskoczony wysokością potencjalnej kary.

Zdałbyś na prawo jazdy? Rozwiąż quiz z pytaniami egzaminacyjnymi:

Quiz. Egzamin na prawo jazdy
Rozwiąż quiz

Quiz. Egzamin na prawo jazdy

Quiz. Egzamin na prawo jazdy
Czy masz prawo zatrzymać pojazd POD wiaduktem, gdy znaki tego nie zabraniają?
fot. PWPW

Czy masz prawo zatrzymać pojazd POD wiaduktem, gdy znaki tego nie zabraniają?

RadioZET.pl/TVN24.pl/MW