67 kierowców straciło prawo jazdy. To efekt policyjnej akcji „Prędkość”

04.08.2017 13:13

W ostatnich dniach dolnośląscy funkcjonariusze ruchu drogowego i prewencji przeprowadzili na terenie województwa akcję. „PRĘDKOŚĆ”, której celem było przede wszystkim ujawnianie wykroczeń polegających na przekraczaniu dopuszczalnej prędkości przez kierujących.

67 kierowców straciło prawo jazdy. To efekt policyjnej akcji „Prędkość” fot. policja.pl

W ramach powyższych działań skontrolowano ponad 4,2 tysiące pojazdów. Ujawniono przy tym aż 2,3 tysiące wykroczeń, z czego 67 osób straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Akcja „Prędkość” miała na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach oraz uświadomienie ludzi o tym, jak istotne jest przestrzeganie ograniczeń prędkości.

Mundurowi jednogłośnie twierdzą, że na polskich drogach główną przyczyną wypadków jest brawura połączona z nadmierną prędkością, niedostosowaną do warunków panujących na drogach. Im szybciej jedziemy, tym droga hamowania się wydłuża. Mniejsze jest także prawdopodobieństwo opanowania pojazdu w przypadku wystąpienia nagłej sytuacji.

Dlatego policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Podobne działania kontrolne mają być w dalszym ciągu kontynuowane:

"

Często złudne jest przeświadczenie kierowców, że przy dobrej pogodzie i na prostym odcinku drogi możemy pozwolić sobie na więcej. To właśnie wtedy dochodzi do największej liczby wypadków, które kończą się tragicznie. "

RadioZET/policja.pl/MS

Oceń