Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

70-latka potrącona na przejściu dla pieszych. Kierowca nie zauważył jej

01.12.2017 13:04
xxx zet

Do groźnie wyglądającego potrącenia doszło 29 listopada 2017 roku na ulicy Lubelskiej w Biłgoraju. Po 17:30 w kobietę przechodzącą na oświetlonym przejściu dla pieszych wjechał samochód.

70-latka potrącona na przejściu dla pieszych. Kierowca nie zauważył jej fot. kadr z wideo

Moment potrącenia uchwyciła kamera monitoringu. Kierowca poruszający się czerwonym Fordem nie zachował dostatecznej ostrożności w okolicach przejścia dla pieszych. Jechał zupełnie tak, jakby nie widział przechodzącej przez przejście kobiety. Zauważył ją w ostatniej chwili – wtedy też podjął próbę wyminięcia kobiety oraz hamowania. Niestety nie przyniosło to pożądanego skutku – auto uderzyło w przechodzącą przez jezdnię 70-latkę.

Na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci, którzy przebadali kierowcę Forda alkomatem. Okazało się, że mężczyzna był trzeźwy. Kobietę z obrażeniami niezagrażającymi życiu przewieziono do szpitala. 46-letni sprawca zdarzenia stracił prawo jazdy. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa stanie przed sądem.

Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe, szybciej zapadający zmrok, każdy uczestnik ruchu drogowego powinien zachowywać wzmożoną ostrożność. Piesi z myślą o własnym bezpieczeństwie powinni nosić odblaski oraz stosować się do zasady ograniczonego zaufania.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Zachowujesz ostrożność w okolicach przejść dla pieszych?

Oceń