71% Polaków darzy swoje auto miłością

16.02.2017 10:53

Zmotoryzowani mieszkańcy kraju nad Wisłą zdają się kochać swoje pojazdy – przynajmniej tak wynika z ankiety przeprowadzonej przez AAA Auto. Aż 71% właścicieli zadeklarowało, że kocha posiadany przez siebie samochód.

71% Polaków darzy swoje auto miłością

Uczucia okazywane są poprzez regularne mycie (58%), dbanie o przyjemny zapach w kabinie (15%), kupowanie gadżetów (14%) i poddawanie tuningowi (7%). Sporo ankietowanych nadaje swoim pojazdom imiona (na przykład misiu, pszczółka, pantera, wilk), a także czule odnosi się do nich.

14% osób lubi swoje samochody, 12% ma obojętny stosunek, podczas gdy brak sympatii wyraża tylko 3%. Te wyniki napawają optymizmem Karolinę Toplovą, pełniącą funkcję dyrektora generalnego w firmie AAA Auto:

"

Cieszy nas bardzo to, że Polacy żywią tak ciepłe uczucia w stosunku do swoich aut, bo to pokazuje, że nasza praca ma sens. Jako AAA AUTO dokładamy wszelkich starań, by opuszczające nasze salony auta nadawały się do zakochania od pierwszej przejażdżki. "

Rafmarmoto fot. rafmarmoto.pl

W ankiecie telefonicznej wzięło udział 112 klientów firmy AAA Auto z 4 polskich oddziałów – Warszawy, Piaseczna, Katowic i Wrocławia. Grupa reprezentatywna została poproszona o opisanie uczuć w stosunku do posiadanego przez siebie auta używanego, formy ich wyrażania oraz sposobu zwracania się do pojazdu.

RadioZET/AAA Auto/MS

Oceń