75-latek podczas wyprzedzania potrącił 65-letnią rowerzystkę

19.09.2017 12:50

W sobotni poranek, 16 września 2017 roku, w Opolu Lubelskim doszło do potrącenia 65-letniej rowerzystki przez 75-letniego kierowcę prowadzącego samochód marki Skoda. Kobietę z obrażeniami ciała przetransportowano do szpitala.

75-latek podczas wyprzedzania potrącił 65-letnią rowerzystkę fot. policja.pl

Dyżurny opolskiej policji przyjął zgłoszenie o groźnie wyglądającym zdarzeniu drogowym z udziałem rowerzystki, do którego doszło na ulicy Józefowskiej w Opolu Lubelskim. Na miejsce wysłani zostali policjanci, którzy ustalili, że 75-latek wykonując manewr wyprzedzania nie zachował dostatecznej ostrożności, przez co potrącił kobietę jadącą jednośladem napędzanym siłą własnych mięśni.

Obaj prowadzący w momencie zdarzenia byli trzeźwi. Obecnie trwa postępowanie w tej sprawie, mające na celu ustalić jego dokładną przyczynę. Przy okazji wspomnianej kolizji, funkcjonariusze apelują do kierowców o ostrożną i odpowiedzialną jazdę.

Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien przestrzegać przepisów, stosować się do ograniczeń prędkości i zachowywać szczególną ostrożność w newralgicznych miejscach lub podczas wykonywania bardziej wymagających manewrów. Należy mieć świadomość, że ewentualne konsekwencje popełnionego przez nas błędu mogą ponieść osoby trzecie.

RadioZET/MS

Sprawdź w quizie, czy potrafisz odgadnąć odległości między miejscowościami:

QUIZ: Odgadnij odległość pomiędzy miejscowościami fot. materiały prasowe
Oceń